Frele, czyli śląska energia na scenie Trójki. Posłuchaj i zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 20:00
Na razie bez publiczności, ale już na żywo i w streamingu wideo – koncertowe życie wróciło do Trójki na dobre. W niedzielę 9 sierpnia o godz, 19.00 w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiło żeńskie trio Frele ze Śląska, a gościem specjalnym wieczoru był znakomity akordeonista Marcin Wyrostek. Występ dziewczyn mogliśmy usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć na naszej stronie, YouTubie i Trójkowym Facebooku. 
Frele i Marcin Wyrostek na Trójkowej scenie
Frele i Marcin Wyrostek na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński

Posłuchaj
49:54 2020_08_09 19_08_27_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Frele z albumem "Hehe" na Trójkowej scenie! (Koncert w Trójce)

 

Frele "Hehe"  Foto: mat. promocyjne Frele "Hehe" Foto: mat. promocyjne

Zespół Frele, jeszcze jakiś czas temu kojarzony głównie z zabawnymi coverami znanych hitów w języku śląskim, 26 czerwca wydał album "HEHE". Płyta "HEHE" jest drugim krążkiem tria Frele, lecz pierwszym zawierającym w całości autorskie kompozycje wokalistek. Płyta powstała przy współpracy z uznanym polskim producentem, Michałem Kushem, odpowiedzialnym m.in. za sukces Darii Zawiałow.

Płyta zawiera 12 kompozycji, w tym dwie w języku śląskim. Gościnnie wystąpił na niej akordeonista Marcin Wyrostek, którego możemy usłyszeć w utworze "Zachowaj dystans".

Dotychczas ukazały się cztery single promujące album, w tym jeden, "Za bardzo", połączony z performatywnym klipem na rzecz walki z internetowym hejtem. Płytę określić można mianem alternatywnego popu z nawiązaniami do muzyki lat 80., pojawiają się na niej również elementy orkiestrowe (orkiestra górnicza). Liczne nawiązania do muzycznej kultury Śląska, a także trzy mocne głosy głównych wokalistek, to elementy, który mocno wyróżnia krążek na polu szeroko pojętej muzyki alternatywnej.

Wideo z koncertu Freli w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej można zobaczyć poniżej:

Koncert Frele i Marcin Wyrostek razem na scenie Trójki!/Polskie Radio


Frele o albumie "HEHE" w audycji Piotra Stelmacha – posłuchaj --->


. .

(mat. prasowe)

Czytaj także

Frele o miłości i o niemiłości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 18:50
– Dużo osób mówiło nam, że ta płyta nie jest do końca spójna, że jest bardzo dużo różnorodnych numerów, które pozornie do siebie nie pasują. To jednak jesteśmy my. Jesteśmy trzema osobami, które musiały pożenić swoje myśli w jedną płytę – mówiła w Trójce Marcelina Bednarska, jedna-trzecia śląskiego tria Frele, który w piątek 26 czerwca wydało swój drugi album pt. "Hehe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frele "Hehe"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 04:00
Jak same piszą Frele, płyta "Hehe" "w ogóle nie jest grzeczna. Przebiera nogami, wierzga, odmawia pokarmów i głośno przeklina."
rozwiń zwiń