Noże z albumem "Gniew" na scenie Trójki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 20:00
"Wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny" – tak opisuje swoją muzykę grupa Noże. Warszawski kwartet pojawił się w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentował Słuchaczom swój debiutancki krążek pt. "Gniew".
Noże na Trójkowej scenie
Noże na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Noże to laureat Trójkowej Szczoty za Debiut Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych.

Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem, supportując takie kapele jak The Jesus and Mary Chain, The Underground Youth oraz Muchy. W 2019 roku związał się z wytwórnią Fonobo i wydał debiutancką płytę pt. "Gniew". Zaraz po jej premierze grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową z zespołem Happysad, podczas której zjednała sobie dużą grupę fanów.

Utwory z tego albumu emitowane są regularnie przez takie rozgłośnie jak Trójka, ESKA Rock oraz Radio Afera, a także przez stacje lokalne. Na koniec roku wydawnictwo znalazło się w wielu zestawieniach najlepszych płyt 2019 – zostało docenione m.in. przez miesięcznik "Teraz Rock" oraz magazyn "Co Jest Grane".(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert

Czytaj także

Nowe Noże u Piotra Stelmacha

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 12:25
W piątek 31 lipca w "Offensywie" prapremiera nowego, znakomitego utworu zespołu Noże. Piosenka zapowiada drugą płytę kwartetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noże "Gniew"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 04:00
"[...] wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny" – tak swoje brzmienie opisuje warszawski kwartet Noże. "Gniew" to jego debiutancki album.
rozwiń zwiń