Włodek Pawlik i Łukasz Pawlik w Trójce! Kolejna odsłona Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 20:00
Za nami ostatni, czwarty koncert w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal! 21 sierpnia retransmitowaliśmy na naszej stronie i Trójkowym Facebooku występ Włodka i Łukasza Pawlików, który został zarejestrowany w studiu im. Agnieszki Osieckiej 24 lipca 2020 roku. 
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Cezary Piwowarski

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal realizowany jest dzięki długoletniej i bardzo twórczej współpracy Artysty z Programem 3 Polskiego Radia oraz dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu "Kultura w sieci" – ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury. Partnerem jest Firma Yamaha Europe.   

Począwszy od 31 lipca 2020 roku poprzez siedem kolejnych letnich piątkowych wieczorów – zawsze o godzinie 19.00 – mieliśmy okazję słuchać koncertów firmowanych nazwiskiem Włodka Pawlika – uznawanego za jednego z największych polskich jazzmanów, rozpoznawalnego na całym świecie, jedynego polskiego laureata Grammy w kategorii jazzu.


Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal Foto: mat. promocyjne

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal to cztery koncerty transmitowane bezpośrednio ze Studia Polskiego Radia im. A. Osieckiej: 

Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne

Trzy kolejne wieczory – 28 sierpnia oraz 4 i 11 września – to prezentacja trzech materiałów archiwalnych o wyjątkowej wadze z punktu widzenia dorobku artysty – w tym nigdzie nie prezentowany wcześniej zapis dwóch koncertów z legendarnego Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku (2018), a także premierowy koncert płyty "Zagajewski/Pawlik-Mów spokojniej" (Palladium, 2016) z udziałem Adama Zagajewskiego czytającego własne wiersze.

Trzy ostatnie koncerty będą prezentowane na kanale YouTube – Pawlik Relations.

Włodek Pawlik - Summer Jazz Festiwal 2020 | Koncert/Polskie Radio

(mat. prasowe/mk/kr)

Czytaj także

Letnie piątki z Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:00
Wszechstronny pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej. Lider formacji Włodek Pawlik Trio. Jedyny polski laureat laureat nagrody Grammy w kategorii jazzu – za płytę "Night in Calisia". Od 31 lipca, przez siedem kolejnych letnich piątków, muzyki tego wybitnego artysty oraz jego znakomitych gości będzie można posłuchać w ramach pierwszej, hybrydowej edycji Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. Transmisje i retransmisje koncertów na antenie radiowej Trójki oraz on-line od piątku 31 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z piekła do nieba. Za nami pierwszy koncert w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 13:00
– To scena, z którą jestem związany od lat. Moja autorska płyta "Pawlik/Moniuszko. Polish Jazz" swoją premierę koncertową miała właśnie tutaj – tak Włodek Pawlik wspominał Trójkowe studio im. Agnieszki Osieckiej, do którego powrócił w piątek 31 lipca z okazji pierwszego występu w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik i Marek Bałata na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 22:03
W piątek, 28 sierpnia o godz. 21.05 zaprosiliśmy do wysłuchania koncertu zarejestrowanego 7 sierpnia w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. W studiu im. Agnieszki Osieckiej pianiście towarzyszył wokalista Marek Bałata. Obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń