"Neony" rozbłysły na Trójkowej scenie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 20:00
"Raz nerwowe i neurotyczne, czasem kontemplacyjne, ale czujnie obserwujące meandry miejskich zakamarków, częściej nie wprost opisujące to, co rozświetla się na chwilę... złudzenia, oczekiwania, raczej szybkie kadry z ręki niż cyfrowe Taj Mahal" – tak opisują swoje brzmienie Neony. Gitarowy kwartet z Wrocławia w niedzielę 13 września zagrał koncert w studio im Agnieszki Osieckiej. Występ zapowiedział Piotr Baron.
Neony na żywo w Trójce
Neony na żywo w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Neony to zespół oparty na gitarowym brzmieniu, jednak stroniący od nawiązań do klasyki i typowych riffów rockowych. Do tekstów przykładają równie wielką wagę, co do muzyki.


Posłuchaj
52:25 2020_09_13 19_06_03_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Neony – gitarowa alternatywa w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trojce)

 

Zdążyli nauczyć się siebie i stworzyć swój styl. Neony ciężko umieścić w mainstreamie, z drugiej strony przez piosenkowy charakter nie są zupełnie off.

Istnieją od 10 lat. Zadebiutowali w Jarocinie, odbili się od festiwali takich jak Opole po Open'era. Nagrali 3 płyty. Przeszli drogę od wydawnictwa na własną rękę, przez dużą wytwórnię, po absolutną niezależność w temacie wydawniczym i produkcyjnym. Ostatnią płytę tworzyli tak jak lubią: analogowo, live, na taśmę 8-śladową, sami realizując nagrania. Uwielbiają stare instrumenty, produkują winyle metodą wycinania, w poligrafii używają fotografii otworkowej swojego autorstwa. Robią wszystko w swoim tempie, nie zważając na trendy i koniunkturę. Jedno jest pewne. Są warci większych scen, większej publiczności i większej uwagi. Poznajcie Neony!

Neony rozbłysną dziś na Trójkowej scenie/Polskie Radio

(mat. prasowe)

Czytaj także

Koncert Stanisławy Celińskiej. Zapraszamy do słuchania!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 20:00
Stanisława Celińska kilka razy występowała na Trójkowej scenie. W dwie majowe niedziele 2020 roku przypomnieliśmy koncert artystki z września 2015 roku, podczas którego zaprezentowała ona utwory z płyty "Atramentowa". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski i jego "Ziemie obiecane"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 23:00
W październiku 2014 roku wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista zaprezentował w Trójce utwory z albumu "Ziemie obiecane", a także z dwóch poprzednich płyt, ciepło przyjętych również przez słuchaczy Trójki. W niedzielę 31 maja 2020 roku przypomnieliśmy ten występ. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzujące skrzypce, czyli Adam Bałdych na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 00:00
Adam Bałdych nazywany jest "najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów", ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Wystąpił on w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 20 października 2019 roku. W niedzielę 31 maja 2020 roku przypomnieliśmy ten występ.
rozwiń zwiń