Włodek Pawlik solo na Trójkowej scenie. Posłuchaj i zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 22:00
Koncertowy sierpień w Trójce upłynął pod znakiem Włodka Pawlika i jego serii występów w studiu im. Agnieszki Osieckiej, u boku znakomitych instrumentalistów oraz wokalistów jazzowych. Jeden z czterech koncertów w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festival artysta zagrał solo, a jego retransmisji mogliśmy wysłuchać w piątek (11 września) na antenie Trójki.
Włodek Pawlik z solowym występem w studiu Trójki
Włodek Pawlik z solowym występem w studiu TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
50:06 2020_09_11 21_08_25_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Włodek Pawlik Summer Jazz Festival 2020. Włodek Pawlik z solowym występem w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncerty w Trójce)

 

Koncert odbył się w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020, który zrealizowany został dzięki długoletniej i bardzo twórczej współpracy Artysty z Programem 3 Polskiego Radia, oraz dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu Kultura w sieci – ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Partnerem jest Firma Yamaha Europe.   

Począwszy od 31 lipca 2020 roku poprzez siedem kolejnych letnich piątkowych wieczorów mieliśmy okazję słuchać koncertów firmowanych nazwiskiem Włodka Pawlika – uznawanego za jednego z największych polskich jazzmanów, rozpoznawalnego na całym świecie, jedynego polskiego laureata Grammy w kategorii jazzu.

Summer Jazz Festiwal 2020 | Włodek Pawlik/Polskie Radio

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal to cztery koncerty transmitowane bezpośrednio ze Studia Polskiego Radia im. A. Osieckiej: 

Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020 Foto: mat. promocyjne

Trzy kolejne wieczory – 28 sierpnia oraz 4 i 11 września – były prezentacją trzech materiałów archiwalnych o wyjątkowej wadze z punktu widzenia dorobku artysty – w tym nigdzie nie prezentowany wcześniej zapis dwóch koncertów z legendarnego Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku (2018), a także premierowy koncert płyty "Zagajewski/Pawlik-Mów spokojniej" (Palladium, 2016) z udziałem Adama Zagajewskiego czytającego własne wiersze.

Trzy ostatnie koncerty prezentowane są na kanale YouTube – Pawlik Relations.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Włodek Pawlik i Marek Bałata na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 22:03
W piątek, 28 sierpnia o godz. 21.05 zaprosiliśmy do wysłuchania koncertu zarejestrowanego 7 sierpnia w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. W studiu im. Agnieszki Osieckiej pianiście towarzyszył wokalista Marek Bałata. Obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń