The Cassino ponownie na Trójkowej scenie - oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 20:15
Eksperymentując z rockiem, bluesem i indie zyskali uznanie na wielu polskich festiwalach. W 2018 roku wzięli udział w Trójkowym konkursie "Start NaGranie", wygrywając jeden z półfinałów. W niedzielę 4 października ponownie zaprezentowali się na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej.  
The Cassino
The CassinoFoto: Wojciech Kusiński

Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Z inicjatywą wyszło trzech kumpli: wokalista i gitarzysta Hubert Wiśniewski, basista Michał Badecki i perkusista Piotr Dawidek. Pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego pochodzi nazwa grupy. Dali o sobie znać dwoma EP-kami ("The Cassino" oraz "Zima"), wzięli udział w jedenastej edycji programu "Must Be The Music" oraz dotarli do półfinału Trójkowego konkursu "Start
NaGranie", grając na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Następnym krokiem była wizyta u Tomasza Żądy w audycji "Trójka żąda debiutów".

The Cassino Foto: Wojciech Kusiński/PR The Cassino Foto: Wojciech Kusiński/PR

W 2019 r. wystąpili na trasie Męskiego Grania, a w 2020 r. podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią FONOBO Label. Idąc za ciosem, wydali singiel "Wiosna" oraz nową EP-kę "Glass and Styrofoam", którą promowali m.in. międzynarodowym koncertem online w ramach akcji Sofar Sounds Global Listening Room.

The Cassino - Another Time/The Cassino

Tomasz Żąda Madrugada The Cassino 1200.jpg
Madrugada i The Cassino, czyli podwójny debiut w Trójce

Na EP-ce "Glass and Styrofoam" znalazła się muzyka, którą ciężko jest zaszufladkować. Rocka miesza się na niej z bluesem, funkiem i psychodelią. W piosenkach The Cassino słychać też wyraźne inspiracje zespołami zaliczanymi do nurtu indie. Jednocześnie kapela z Braniewa cały czas zachowuj indywidualny charakter. Stawia na szczerość i kipiące od emocji teksty.

. .

(mat. prasowe)

Czytaj także

"Neony" rozbłysły na Trójkowej scenie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 20:00
"Raz nerwowe i neurotyczne, czasem kontemplacyjne, ale czujnie obserwujące meandry miejskich zakamarków, częściej nie wprost opisujące to, co rozświetla się na chwilę... złudzenia, oczekiwania, raczej szybkie kadry z ręki niż cyfrowe Taj Mahal" – tak opisują swoje brzmienie Neony. Gitarowy kwartet z Wrocławia w niedzielę 13 września zagrał koncert w studio im Agnieszki Osieckiej. Występ zapowiedział Piotr Baron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert zespołu Echa ze studia im. Agnieszki Osieckiej. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 20:00
Dynamika, melodyjność, wyrazisty rytm i brzmienie gitar oraz teksty przepełnione wrażliwością – tak wyglądał niedzielny koncert zespołu Echa w radiowym studiu muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do obejrzenia występu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót No Limits! Obejrzyj koncert

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:00
No Limits to styl życia. Kolorowe szaleństwo, które mogło powstać tylko w Trójmieście. Debiutancki album zespołu, "No Movie Soundtrack", powrócił wiosną w zremasterowanej i poszerzonej formie, trzy dekady po premierze. Grupa zaprezentowała go na żywo w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń