Andrzej Jagodziński, czyli spotkanie z jazzem na trójkowej scenie - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 20:15
Pianista jazzowy, waltornista, akordeonista, kompozytor i aranżer – słowem: artysta wszechstronny! Andrzej Jagodziński pojawił się na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie było transmitowane na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
Andrzej Jagodziński w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Andrzej Jagodziński w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Cezary Piwowarski

Andrzej Jagodziński (ur. w 1953 roku w Garbatce-Letnisko) skończył klasę waltorni w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a jego pierwszym wyzwaniem zawodowym była posada waltornisty w Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Karierę jazzową rozpoczął od głównych nagród – indywidualnej i zespołowej na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w Iławie w 1979 roku, gdzie został dostrzeżony przez legendarnego trębacza Henryka Majewskiego.

Do dzisiaj, dzięki swojej wyjątkowej umiejętności wtopienia się w brzmienie i konwencję danego zespołu, gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartetem Janusza Muniaka, Kwartetem Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacjami Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, a także Ewy Bem, z którą współpracuje od 1987 roku.

Za najpopularniejszy album Jagodzińskiego uważa się wydany w 1993 roku "Chopin" nagrany w trio z kontrabasistą Adamem Cegielskim i perkusistą Czesławem Bartkowskim. Płyta została nagrodzona Fryderykiem jako najlepsza płyta jazzowa. 

F. Chopin - Etiuda E-dur - Andrzej Jagodzinski Trio/Andrzej Łukasik

Oprócz udziału w wielu międzynarodowych festiwalach (m.in. Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, czy Edinburgh Art Festival), artysta ma na swoim koncie Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Od 2007 roku jest także Honorowym Obywatelem Gminy Garbatka-Letnisko.


. .

(mat. prasowe)

Czytaj także

The Cassino ponownie na Trójkowej scenie - oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 20:15
Eksperymentując z rockiem, bluesem i indie zyskali uznanie na wielu polskich festiwalach. W 2018 roku wzięli udział w Trójkowym konkursie "Start NaGranie", wygrywając jeden z półfinałów. W niedzielę 4 października ponownie zaprezentowali się na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Ziniewicz z piosenkami Ewy Demarczyk na scenie Trójki. Oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 20:00
Patrycja Ziniewicz od dziecka zbiera doświadczenia związane z pracą na scenie. W niedzielę 11 października wystąpiła na jednej z najważniejszych scen w Polsce, czyli w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu Słuchacze Trójki mogli wysłuchać na naszej antenie, a także zobaczyć na stronie internetowej i Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NaVI na muzycznej scenie Trójki. Oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 20:00
– Dzięki grze zespołu NaVi możemy poczuć się szczęśliwsi – powiedział dziennikarz Polskiego Radia Zbigniew Krajewski. W niedzielę 18 października o godz. 19.05 poprockowa formacja z Mazowsza wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert można było usłyszeć na naszej antenie, a także zobaczyć na stronie internetowej oraz Facebooku Programu III Polskiego Radia.
rozwiń zwiń