Szczypta grunge'u, trochę punka, trochę bluesa. The Heavy Clouds na trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 20:03
The Heavy Clouds to klasyczne rockowe power trio, które ze swadą pływa po szerokich wodach muzyki gitarowej, wyławia z nich to, co najlepsze i łączy w przebojową całość. Efekty tych muzycznych połowów mogli usłyszeć Państwo, w niedzielę 25 kwietnia. Grupa zagrała na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki, jak i oglądać jego transmisję wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.  

Polskie Radio/Koncert w Trójce | The Heavy Clouds


Heavy Clouds 1200.jpg
The Heavy Clouds. Starzy wyjadacze i debiutanci

Po wielu latach zdobywania szlifów w szarpaniu strun i waleniu w bębny w różnych konfiguracjach towarzyskich (m.in. Elvis Deluxe, Maqama, The Black Tapes) drogi Wojtka Ziemby (gitara basowa, wokal), Bartka Kanaka (gitara, wokal) i Piotrka Podgórskiego (perkusja) zeszły się pewnego wiosennego dnia roku 2015 na warszawskiej Pradze. Panowie postanowili połączyć siły i we trójkę dać upust swojej miłości do prostych, rockowych piosenek zakorzenionych w ostatniej dekadzie minionego stulecia. Mamy tu więc szczyptę grunge'u, trochę punka, trochę bluesa podlanego stonerową psychodelią, a wszystko to podane w formie chwytliwych piosenek. 


Posłuchaj
54:39 2021_04_25 20_05_13_PR3_Koncert_W_Trójce.mp3 Debiut The Heavy Clouds na Trójkowej scenie(Koncert w Trójce)

 

W 2017 roku pod szyldem Karrot Kommando wydają debiutancki album zatytułowany "Mind Pollution" promowany utworami "Our Best Time" oraz "Fire Inside". Zespół rzuca się w wir koncertowania, zjeżdżając Polskę wzdłuż i wszerz, występując m.in. na festiwalu Red Smoke czy showcasie Spring Break, a także towarzysząc na scenie zespołom takim jak Turbowolf, Ugly Kid Joe, Airbourne, Beach Slang czy rodzime Illusion.

"Mind Pollution"  The Heavy Clouds  Foto: mat. promocyjne "Mind Pollution" The Heavy Clouds Foto: mat. promocyjne

Jednocześnie zespół nie próżnuje w sali prób, komponując materiał na następcę debiutu. Rok 2019 panowie witają singlem "Sell Your Soul", oznajmiając światu, że nie schodzą z wcześniej obranej drogi, a wręcz podkręcają tempo, pokazując, jak powinno się grać energetyczną muzykę gitarową w XXI wieku.

Początek 2020 roku to kolejny singiel zapowiadający drugi materiał długogrający The Heavy Clouds. Tym razem jest to mocna w przekazie, transowa kompozycja "Water Tastes Like Never Before" w której zespół porusza temat kryzysu klimatycznego i eksploatowania naszej planety w imię mitycznego postępu i wzrostu gospodarczego.

W dniu koncertu będzie miała miejsce premiera drugiego studyjnego albumu zespołu noszącego intrygujący tytuł "Life Side Effects".

The Heavy Clouds "Life Side Effects" The Heavy Clouds "Life Side Effects"

Koncert można było usłyszeć na antenie i obejrzeć na stronie trojka.polskieradio.pl, profilu YouTube Polskiego Radia i Facebooku Trójki w niedzielę (25 kwietnia) o godz. 20.05.

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert MUZYKA

Czytaj także

Jazz w najlepszym wydaniu. Gregory Porter w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 21:00
Jeden z najlepszych wokalistów jazzowych swojego pokolenia, artysta rozpoznawany po swoim głębokim głosie o pięknej barwie i charakterystycznym nakryciu głowy – Gregory Porter – wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w kwietniu 2017 roku. W Niedzielę Wielkanocną przypomnieliśmy ten koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert na żywo przy Myśliwieckiej: Harlem [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 20:00
Harlem to dzielnica Nowego Jorku, od lat 20. XX wieku będąca kolebką jazzowych i bluesowych brzmień. To właśnie od niej swoją nazwę zaczerpnęła blues-rockowa formacja założona w 1993 roku w Olsztynie. Grupa Harlem pojawiła się na koncertowej scenie Trójki w niedzielę (11 kwietnia) o godz. 19.05. Transmisji koncertu można było słuchać na antenie oraz oglądać streaming wideo na naszej stronie, facebookowym profilu Trójki oraz kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stasiuk i Haydamaky w hołdzie Mickiewiczowi [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 20:15
Polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją etnorockową z Kijowa Haydamaky wspólnie nagrali 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza. Artyści wystąpili w studio im. Agnieszki Osieckiej w 2018 roku. Nagranie tego koncertu przypomnieliśmy w niedzielny wieczór.
rozwiń zwiń