Leski: analogowe syntezatory i folkowa tradycja. Oglądaj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 20:15
Leski to pseudonim artystyczny utalentowanego singer-songwritera Pawła Leszoskiego. Słuchaczom Trójki przypomnieliśmy jego koncert, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej cztery lata temu. 
Leski i jego zespół na scenie Trójki
Leski i jego zespół na scenie TrójkiFoto: Jacek Konecki/PR

Mantrowe melodie, magnetyczny wokal i intymne teksty sprawiają, że muzyka Leskiego stawiana jest na półce z twórczością Bena Howarda czy Jose Gonzalesa. Artysta bawi się kontrastami i miesza nowoczesne dźwięki analogowych syntezatorów z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium. Wszystko oplata pięknymi tekstami, które w wielu recenzjach postawiły go obok takich artystów jak Skubas czy Fisz. 

1 czerwca 2015 ukazał się debiutancki krążek Leskiego "Splot" pod patronatem Trójki, Empiku, CoJestGrane oraz kwartalnika "Male Men". Album został wydany przez Warner Music Poland i bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych. W 2016 roku Leski odebrał nagrodę Mateusza Trójki w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut.Leski "Splot" Leski "Splot"

Następca "Splotu" – drugi album songwritera, zatytułowany "Miłość. Strona B", ukazał się 1 czerwca 2018 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. 

(mat. promocyjne/kr)


. .

Czytaj także

Chopin na jazzowo – koncert Leszka Możdżera. Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 19:00
Leszek Możdżer zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 1994 roku jako interpretator muzyki Fryderyka Chopina albumem "Chopin – impresje". Rok później zaprezentował swoje wersje utworów wybitnego kompozytora na naszej antenie w ramach cyklu "Chopin w Trójce". Koncert przypomnieliśmy w Święto Niepodległości 2020 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran i Marek Bałata śpiewają Chopina. Posłuchaj archiwalnego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 20:00
Minęło ponad 25 lat, odkąd dwójka znakomitych polskich wokalistów jazzowych – Lora Szafran i Marek Bałata, pojawiła się w studiu M1 (później znanym jako Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej), by zaprezentować wokalne interpretacje utworów Chopina do słów Justyny Holm i Stefana Witwickiego. Nagranie z tego koncertu przypomnieliśmy w Święto Niepodległości 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert w 40-lecie pracy artystycznej Jarosława Śmietany [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:30
Jarosław Śmietana – gitarzysta jazzowy, kompozytor i aranżer, 40. rok obecności na scenie uczcił występem w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert zarejestrowany na początku września 2011 roku zaprezentowaliśmy Państwu ponownie na antenie i w mediach społecznościowych Trójki.
rozwiń zwiń