"Vena Amoris" Anity Lipnickiej w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 20:00
Minęło siedem lat, odkąd Anita Lipnicka wystąpiła w Trójce z okazji premiery albumu "Vena Amoris". Wyjątkowy nastrój, który panował podczas koncertu dzięki vintage'owym brzmieniom banjo i śpiewowi artystki, przypominamy Słuchaczom Trójki. 
Anita Lipnicka w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej
Anita Lipnicka w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. OsieckiejFoto: Polskie Radio

Album "Vena Amoris" został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford and Sons, Grandaddy, Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty. Całość zmiksował Stuart Bruce (Bob Marley, Yes, Van Morrison, David Sylvian, Kate Bush). Na album składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego popu, zabarwianego wpływami stylu americana. Jednym z patronów wydawnictwa była radiowa Trójka. 

"Chciałam nagrać coś, co nie będzie przypominało żadnych moich wcześniejszych dokonań, ani kojarzyło się z niczym, co można usłyszeć na naszym rodzimym rynku muzycznym" – mówiła Anita Lipnicka. "Postawiłam na niekonwencjonalny zestaw kolorów i vintage'owe brzmienia, instrumenty takie jak pedal steel, banjo, wibrafon czy Wurlitzer" – dodała.

T

Anita Lipnicka LZR 1200x660.jpg
Anita Lipnicka daje nowe życie starym piosenkom na płycie "Od nowa"

"Vena Amoris" to 10. studyjny album Anity Lipnickiej. Krążek ukazał się 4 października 2013 roku nakładem wytwórni Mystic Production  Foto: mat. promocyjne "Vena Amoris" to 10. studyjny album Anity Lipnickiej. Krążek ukazał się 4 października 2013 roku nakładem wytwórni Mystic Production Foto: mat. promocyjne

mat. prasowe/kr


Czytaj także

Koncert w 40-lecie pracy artystycznej Jarosława Śmietany [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:30
Jarosław Śmietana – gitarzysta jazzowy, kompozytor i aranżer, 40. rok obecności na scenie uczcił występem w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert zarejestrowany na początku września 2011 roku zaprezentowaliśmy Państwu ponownie na antenie i w mediach społecznościowych Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leski: analogowe syntezatory i folkowa tradycja. Oglądaj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 20:15
Leski to pseudonim artystyczny utalentowanego singer-songwritera Pawła Leszoskiego. Słuchaczom Trójki przypomnieliśmy jego koncert, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej cztery lata temu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lao Che z "Soundtrackiem" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 20:30
To piąta płyta płockiego zespołu. Piosenki z tego krążka muzycy zagrali w 2013 roku w Trójce. W niedzielny wieczór przypomnieliśmy nagranie koncertu, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń