Raz Dwa Trzy gra Młynarskiego w Trójce. POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 20:00
Podczas tego występu grupa Raz Dwa Trzy nagrała płytę "Młynarski". W niedzielny wieczór 13 grudnia przypomnieliśmy koncert, który odbył się w trójkowym studiu w 2007 roku. 
Raz Dwa Trzy
Raz Dwa TrzyFoto: PR

Raz Dwa Trzy nieraz interpretowało znane polskie piosenki. Po mariażu z twórczością Agnieszki Osieckiej przyszedł czas na projekt muzyczny oparty na twórczości wybitnego polskiego satyryka i poety piosenki - Wojciecha Młynarskiego.


Posłuchaj
47:25 2020_12_13 19_09_19_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Raz Dwa Trzy w repertuarze Wojciech Młynarskiego (Koncert/Trójka)

 

Na płycie "Młynarski" znalazło się 12 utworów, wśród których nie zabrakło znanego już z naszej playlisty "Jesteśmy na wczasach" (z gościnnym udziałem Młynarskiego) i wchodzącego właśnie na nią "Absolutnie". Całość została nagrana 10 czerwca 2007 podczas koncertu w naszym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Jesteśmy na wczasach - Raz Dwa Trzy / 4everMusic


Zespół Raz Dwa Trzy rozpoczął działalność w lutym 1990 w Zielonej Górze i już w tym samym roku zdobył Grand Prix Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Artyści występowali w Opolu i Jarocinie, współpracowali ze znanymi muzykami. Dziś sami wspierają debiutantów i mają na koncie niezliczone nagrody, m.in. Mateusza 2010 w kategorii Całokształt, a także kolejne złote i platynowe krążki oraz dwa specjalne przedsięwzięcia.

W lutym 2002 roku zespół przearanżował kilkanaście piosenek cenionej w kraju autorki słów do piosenek, Agnieszki Osieckiej i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu jej imienia w Trójce. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, a nakład krążka przekroczył sto tysięcy sztuk.

W marcu 2007 roku na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotował program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty występ premierowy spowodował, że 10 czerwca tego roku w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie zespół nagrał koncertowy materiał z piosenkami Mistrza.

Wojciech Młynarski - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Zapraszamy do wysłuchania nagrania tego występu.

Czytaj także

Leski: analogowe syntezatory i folkowa tradycja. Oglądaj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 20:15
Leski to pseudonim artystyczny utalentowanego singer-songwritera Pawła Leszoskiego. Słuchaczom Trójki przypomnieliśmy jego koncert, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej cztery lata temu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Vena Amoris" Anity Lipnickiej w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 20:00
Minęło siedem lat, odkąd Anita Lipnicka wystąpiła w Trójce z okazji premiery albumu "Vena Amoris". Wyjątkowy nastrój, który panował podczas koncertu dzięki vintage'owym brzmieniom banjo i śpiewowi artystki, przypominamy Słuchaczom Trójki. 
rozwiń zwiń