Artur Rojek i jego pierwszy solowy album. Obejrzyj koncert!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 20:15
Dwa lata musiały minąć od rozstania z zespołem Myslovitz, zanim w kwietniu 2014 roku Artur Rojek wydał swoją pierwszą solową płytę "Składam się z ciągłych powtórzeń". Album błyskawicznie pokrył się platyną, czyli sprzedał w co najmniej 30. tys. egzemplarzy. 7 września 2014 roku artysta zaprezentował na żywo w Trójce materiał z tego krążka. Ponad sześć lat później przypomnieliśmy ten znakomity koncert.
Artur Rojek, koncert w Trójce 7.09.2014
Artur Rojek, koncert w Trójce 7.09.2014Foto: Adam Koniecki

Artur Rojek to kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Współtwórca i lider zespołu Myslovitz, z którym wydał dziewięć albumów, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu, współpracował ponadto m.in. z Katarzyną Nosowską, Smolikiem i Pustkami. Mimo tylu zajęć znalazł czas na przygotowanie pierwszego w pełni solowego albumu. 

Po odejściu z Myslovitz, w którym spędził sporą część swojego życia, Artur miał więcej czasu dla siebie niż kiedykolwiek wcześniej. Dużo podróżował po świecie, ale i po swoim mieście. Odwiedzał miejsca, w których kiedyś był, w których coś czuł, kogoś kochał, czegoś się bał, oraz takie, w których mógł być, ale nie był wcale lub był nie do końca, niezupełnie, niewyraźnie.Polskie Radio/💥 #KoncertwTrójce​ | Artur Rojek💥

W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki, solowy album Rojka "Składam się z samych powtórzeń". – Nagrał bardzo osobisty album, ale to nie jest jego prywatna historia, to nie jego życiorys. To jego życie potencjalne. Alternatywne, ale niespełnione. To rozmowa z duchami, z bytami, których nie było. "Składam się z ciągłych powtórzeń" może być płytą o rutynie codzienności, ale może też być opowieścią o tym, jak wiele od nas zależy i jak łatwo z tego rezygnujemy. Może niepotrzebnie? – zastanawiają się wydawcy albumu.

Posłuchaj
50:08 2021_01_17 19_07_15_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Artur Rojek "Składam się z samych powtórzeń" (Koncert w Trójce)

Jak "Składam się z ciągłych powtórzeń" brzmi na żywo, słuchacze Trójki przekonali się na początku września 2014 roku. Teraz z wielką przyjemnością przypomnieliśmy ten znakomity występ Artura Rojka w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.


ei/pr

Czytaj także

Fink i "Resurgam" w trójkowym studiu

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 23:30
W pierwszy wieczór 2021 roku zaprosiliśmy Państwa na retransmisję koncertu Finka ze studia im. Agnieszki Osieckiej. Artysta wystąpił na trójkowej scenie we wrześniu 2017 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madeleine Peyroux ."Najjaśniejsza gwiazda jazzu" w Trójce. Posłuchaj koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 19:07
Zapraszamy do wysłuchania koncertu Madeleine Peyroux, amerykańskiej wokalistki jazzowej, gitarzystki i autorki piosenek. Artystka, która wystąpiła w Trójce w 2014 roku, nieprzerwanie czaruje słuchaczy mieszanką jazzu, popu i muzyki świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legendarny Klan na żywo w Trójce – przypominamy koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 20:15
Średnio co 20 lat reaktywują zespół. W latach 70. XX wieku śpiewali o spychaczach dwusuwowych, tworzyli muzykę baletową i jako pierwsi w Polsce zastosowali na scenie dym z odkurzacza. W latach 90. byli prekursorami grania w stylu "bez prądu". Przypominamy koncert, który zagrali w Trójce w roku 2013. Posłuchaj!
rozwiń zwiń