Liryczna Agnes Obel w radiowej Trójce. Zobacz koncert

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 20:00
W połowie października 2016 roku Dunka zaprezentowała na scenie przy Myśliwieckiej 3/5/7 utwory z "Citizen of Glass", długo oczekiwanej płyty, która ukazała dwa tygodnie wcześniej. Do wysłuchania powtórki tego nastrojowego koncertu zaprosiliśmy w niedzielę, 7 marca. 
Koncert Agnes Obel w Trójce
Koncert Agnes Obel w TrójceFoto: Wojciech Kusiński

"Citizen of Glass" to następca, docenionego przez krytyków albumu "Aventine" (2013), zadebiutował na 46. miejscu zestawienia OLiS. W 2011 roku artystka otrzymała także pięć nagród duńskiego przemysłu muzycznego (Danish Music Awards). 

Album "Citizen of Glass" został nagrany w Chalk Wood Studios w Berlinie, gdzie od 2006 roku mieszka pochodząca z Kopenhagi Agnes. Tak jak "Aventine", nowa płyta jest skomponowana, zaaranżowana i wyprodukowana przez Agnes, która gra na pianinie i śpiewa.  Nagraliśmy wszystko w niewielkim pomieszczeniu, ustawiając bardzo blisko mikrofony, tak żeby słuchacz czuł bliskość muzyki. To jest bardzo rzadkie podejście, ale zmieniając dynamikę utworów, osiągnęliśmy wrażenie dużej ilości dźwięków, używając niewielu instrumentów – opowiada artystka.

Posłuchaj
52:05 2021_03_07 19_05_37_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 Agnes Obel wyśpiewała "Citizen of Glass" (Koncert w Trójce)

Dwa lata po premierze albumu "Citizen of Glass" Agnes Obel przygotowała dla fanów "Late Night Tales", które ukazały się w 2018 roku. Kolejna z jej płyt,  zatytułowana "Myopia" trafiła do sprzedaży 21 lutego 2020 roku. Ukazała się nakładem renomowanego wydawnictwa Deutsche Grammophon.

Polskie Radio/Koncert w Trójce | Agnes Obel

Artystka chętnie przyznaje się do fascynacji twórczością Roya Orbisona i inspiracji czerpanych z dzieł Hitchcocka, które uczyły ją budowania nastroju i napięcia. 

Do wysłuchania powtórki koncertu zaprosiliśmy w niedzielę 7 marca 2021 roku o godz. 19.05.  

Zobacz więcej na temat: Trójka Agnes Obel MUZYKA

Czytaj także

Stanisław Soyka śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:00
"Tylko brać – Osiecka znana i nieznana" to zapis muzyki płynącej prosto z serca... Repertuar z tego albumu Stanisław Soyka zaprezentował na trójkowej scenie w marcu 2011 roku. Nagranie występu przypomnieliśmy w niedzielny wieczór na antenie Programu 3.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Chomiczówki na Myśliwiecką. Sidney Polak z walentynkowym koncertem w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 20:30
Warszawiak, piewca Warszawy i warszawskiej Chomiczówki, na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love, a od 2004 roku solista. Sidney Polak wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w walentynkowy wieczór. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cree, czyli śląski blues w studiu Trójki. ZOBACZ WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 20:15
Cree to powrót do brzmień przeszłości – blues rocka lat 60. i 70. Wywodzący się z polskiej kolebki tego gatunku, czyli Tychów, kwintet Sebastiana Riedla wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki oraz oglądać na naszej stronie, kanale YouTube Polskiego Radia oraz Facebooku.
rozwiń zwiń