Blend z Wojciechem Konikiewiczem. Muzyczna moc na Trójkowej scenie! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 08:30
Hardrockowa grupa Blend z Jastrzębia-Zdroju wystąpiła w niedzielę (23 maja) w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej z gościnnym udziałem Wojciecha Konikiewicza. Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki i zobaczyć w streamingu wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Pochodząca z serca Śląska, z Jastrzębia Zdroju grupa Blend powstała w 2003 roku i gra w składzie: Marek Sladek – voc, Cezary Gibes-b, Robert Szuter-dr i Piotr Rut-g. To muzycy prawdziwi, oddani swojej pasji, mający za sobą wieloletnią historię działania w śląskim środowisku, włącznie z kultowym Poziomem 600.

Od początku w ich muzyce słychać fascynację najlepszymi wzorami z lat 60 i 70. Hard rock, blues, stoner rock, a nawet heavy metal to obszary z których czerpią inspirację.

Wysoki poziom instrumentalny, znakomity wokal, wreszcie solidna sekcja rytmiczna to znaki firmowe Blendu. Dodać do tego należy ciekawe, własne teksty, interesująco odbijające współczesne życie i problemy dzisiejszego człowieka.

Zupełnym przypadkiem w 2015 roku na jednym z koncertów grupy w małym warszawskim klubie pojawił się muzyk legendarny – klawiszowiec, kompozytor i producent Wojciech Konikiewicz: artysta, który współpracując i nagrywając z artystami i zespołami takimi jak Grzegorz Ciechowski, Lech Janerka, Robert Brylewski, Tilt, Izrael, Klaus Mitffoch, Armia,  Muniek Staszczyk i T Love oraz tworząc autorską muzykę, od lat 80 do chwili obecnej wciąż wpływa znacząco na polską – i nie tylko – scenę muzyczną: koncertuje i nagrywa od lat na całym świecie – od Meksyku przez Europę i Afrykę do Azji(Chiny, Japonia, Korea Pd).

Spotkanie z muzykami Blendu stało się punktem zwrotnym w historii grupy. Konikiewicz zauważył tkwiący w niej potencjał i kwestią czasu stała się jego z nią współpraca.

Doszło do niej przy okazji nagrania nowej płyty pt. "Czerwony". Na przełomie 2019 i 2020 roku nowe utwory uzyskały wręcz turbodoładowanie poprzez energetyczne partie instrumentów klawiszowych, przywołujące najlepsze czasy rocka. Stało się jasne, że zespół otworzył nowy, jakościowo różny od dotychczasowego, etap działania. Na tym nie koniec – Konikiewicz dodał do całej sytuacji kolejny cenny wkład – współpracę producencką, wpływając także na brzmienie tej produkcji, nagranej przez znakomitego realizatora Jarosława Toifla w studio Maq Records. Masteringu dokonał jeden z czołowych specjalistów na świecie, laureat Grammy Jacek Gawłowski.


Posłuchaj
51:28 2021_05_23 19_07_34_PR3_Koncert.mp3 Energetyczny Blend na Trójkowej scenie (Koncert/Trójka)

 

Po ukazaniu się płyty w maju 2020, we wrześniu Wojciech Konikiewicz zaniósł ją do programu III Polskiego Radia, gdzie zainteresował się nią sam Marek Wiernik. Po przesłuchaniu zaczął ją intensywnie prezentować na antenie twierdząc, że muzyka ta jest zjawiskiem wyjątkowym na polskiej scenie, komplementując przy tym zarówno utwory, jak i brzmienie płyty i samego Blendu. W jego wielokrotnie wyrażanej opinii „Czerwony” to płyta numer jeden na polskim rynku w 2020 roku!

23 Maja Blend w towarzystwie Wojciecha Konikiewicza na zaproszenie Red. Wiernika pojawił się w Studio Im. Agnieszki Osieckiej i brawurowo wykonał koncert, transmitowany na żywo i zarejestrowany oraz zamieszczony później na stronie tej kultowej stacji.

Mówi Wojciech Konikiewicz:

"Blend ma w sobie to, co od zawsze charakteryzowało śląskie środowisko muzyczne – pewną prawdę, energię i uczciwość. Każdy z członków grupy ma za sobą ciekawy, nieraz złożony życiorys, ale w żadnym stopniu nie są postaciami sztucznie wykreowanymi. Wspólną pracą i pasją doprowadzili swoją muzykę do takiego poziomu, że uznałem iż warto ich wesprzeć i pokazać szerszej publiczności.

Niezależnie od nagrania z Blendem płyty i uruchomienia jej na antenie Trójki, latem 2020 zaprosiłem także zespół na swój festiwal neohippisowski Moc Kwiatów do Cekcyna, gdzie porwał publiczność i pokazał prawdziwy, rockowy pazur i znakomity, koncertowy potencjał. Pojawiają się już kolejne propozycje, m.in. ze strony jednego z najlepszych polskich klubów – warszawskiej Progresji.

Stała się rzecz dla mnie jasna – koncertem w radiowej Trójce i ostatnią płytą Blend ostatecznie i brawurowo wszedł do polskiej muzycznej ekstraklasy. Będę go dalej wspierał tak, żeby zagościł w niej na stałe. W tej muzyce jest ładunek energii, który poruszy każdego. Trzeba jej nam dzisiaj bardzo, także w tej post-covidowej rzeczywistości. Blend po prostu chwyta za serce!"

Jestem Kot/YouTube BLEND


Na premierowy koncert hardrockowej grupy Blend zaprosiliśmy w niedzielę (23 maja) o godz. 19.05. Streaming wideo dostępny był na stronie i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia. 

Czytaj także

Szczypta grunge'u, trochę punka, trochę bluesa. The Heavy Clouds na trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 20:03
The Heavy Clouds to klasyczne rockowe power trio, które ze swadą pływa po szerokich wodach muzyki gitarowej, wyławia z nich to, co najlepsze i łączy w przebojową całość. Efekty tych muzycznych połowów mogli usłyszeć Państwo, w niedzielę 25 kwietnia. Grupa zagrała na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki, jak i oglądać jego transmisję wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Janerka z albumem "Fiu fiu…" na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 20:13
W lutym 2002 roku Lech Janerka wydał swoją ósmą studyjną płytę "Fiu fiu…". Niedługo później zaprezentował nowy materiał podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Niemal dwadzieścia lat później Trójka przypominała ten wyjątkowy występ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Moś & AUKSO z płytą "Moniuszko 200"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 15:00
Po fenomenalnym koncercie z okazji Roku Moniuszki - wyjątkowa muzyka trafiła na niecodzienną płytę! Na niej zapis z sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z koncertu ku czci kompozytora. Wydała ją Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń