"Wiedza o społeczeństwie" Lao Che ponownie w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 19:07
W niedzielę, 11 lipca zaprosiliśmy do wysłuchania koncertu Lao Che, można go było również obejrzeć – w formie wideo – na stronie www.trojka.polskieradio.pl, Facebooku Trójki i kanale YouTube Polskiego Radia. Była to muzyczna podróż do 2018 roku, w jego pierwszych miesiącach ukazał się album Lao Che "Wiedza o społeczeństwie", który muzycy zaprezentowali także na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej, specjalnie dla Trójkowych słuchaczy. 
Lao Che w studio im. Agnieszki Osieckiej
Lao Che w studio im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Źródło: YouTube Polskie Radio

Na płycie "Wiedza o społeczeństwie" zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości grupy przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiadają Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. 


Posłuchaj
50:45 2021_07_11 19_07_36_PR3_Koncert_W_Trójce.mp3 Lao Che przedstawili "Wiedzę o społeczeństwie" (Koncerty w Trójce)

 

Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z Pink Freud czy Jazzombie. Tytułowa "Wiedza o społeczeństwie" to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy człowieka, Polaka, ziemianina. 

Lao Che wystąpili w składzie:

  • Mariusz "Denat" Denst – sampler, animacja
  • Hubert "Spięty" Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna
  • Michał "Dimon" Jastrzębski – perkusja
  • Filip "Wieża" Różański – instrumenty klawiszowe
  • Rafał "Żubr" Borycki – gitara basowa
  • Maciek "Trocki" Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne
  • Karol Gola – saksofon barytonowy, flet, instrumenty klawiszowe

. .

mat. promocyjne/kw/gs

Zobacz więcej na temat: Trójka Lao Che MUZYKA

Czytaj także

Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Box z albumem "Chase the Setting Sun" w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 20:30
Synthpopowa grupa Red Box reaktywowała się w 2010 roku po dwóch dekadach nieobecności, a rok później dała znakomity występ na Trójkowej scenie. Pod koniec września 2019 roku zrobiła to ponownie z okazji wydania albumu "Chase the Setting Sun"! Koncert ten przypomnieliśmy w Trójce w niedzielę 13 czerwca na antenie Programu 3 Polskiego Radia, w streamingu wideo na stronie i FB Trójki oraz na kanale YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Closterkeller z "Bordeaux" jeszcze raz w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 20:00
To była muzyczna podróż w czasie – dokładnie do 2011 roku. W Programie 3 Polskiego Radia ponownie zaprosiliśmy my do wysłuchania koncert grupy Closterkeller z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół Anji Orthodox zagrał wówczas premierowo utwory z albumu "Bordeaux".
rozwiń zwiń