Czułe granie Piotra Salaty w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 07:56
Muzyka to jego życie, a jego znakiem rozpoznawczym jest styl i wokalna elegancja. Piosenki, które tworzy, pozostają z nami i zmuszają, by wracać do nich jak do ulubionych książek. Piotr Salata zaśpiewał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielny wieczór (25 lipca). Przeżyjmy to jeszcze raz! 

Źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia 


Muzyka Piotra Salaty jest adresowana do odbiorcy z bardziej wymagającym i dojrzałym muzycznie gustem. To mieszanka stylowego jazzu, soulu i muzyki pop. Melodyjne utwory z wpadającymi w ucho refrenami, z oszczędnym i wysmakowanym aranżem, to jego znak firmowy. Również teksty są mocną stroną wokalisty. Piotr Salata śpiewa o tym, co chcielibyśmy delikatnie powiedzieć bliskiej osobie. O świecie za oknami i tym, który jest w nas samych

Posłuchaj
52:11 2021_07_25 19_06_31_PR3_Koncert_w_trojce.mp3 Piotr Salata nastrojowo na scenie Trójki (Koncert w Trojce)

 

Artysta jest laureatem głównej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Zadebiutował w 2012 roku studyjną płytą "Czuła gra", a cztery lata później nagrał album "PS", na którym pojawił się w duecie z angielskim muzykiem i wokalistą Gordonem Haskellem, znanym między innymi z utworu "How Wonderful You Are" i współpracy z grupą King Crimson.

Koncert Piotra Salaty w studiu RDC! JAZZ DLA CIEBIE / rdcpolskieradio

Na koncert Piotra Salaty w radiowej Trójce złożyły się utwory pochodzące ze wspomnianych płyt, a wokaliście towarzyszyli muzycy, którzy od wielu lat współpracują z czołówką polskiej sceny muzycznej:

  • Adam Niedzielin – fortepian
  • Paweł Twardoch – perkusja
  • Jarosław Igielski – gitara basowa
  • Leszek Szczerba – saksofony
  • Marek "Smok" Rajss – instrumenty perkusyjne

(mat. prasowe)

Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki w niedzielny wieczór (25 lipca), a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 

. 
Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA muzyka hp

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski koncertowo w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 12:00
W niedzielę 31 maja po godz. 22.05 przypomnimy występ Krzysztofa Napiórkowskiego, który został zarejestrowany w studiu im. Agnieszki Osieckiej 5 października 2014 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Box z albumem "Chase the Setting Sun" w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 20:30
Synthpopowa grupa Red Box reaktywowała się w 2010 roku po dwóch dekadach nieobecności, a rok później dała znakomity występ na Trójkowej scenie. Pod koniec września 2019 roku zrobiła to ponownie z okazji wydania albumu "Chase the Setting Sun"! Koncert ten przypomnieliśmy w Trójce w niedzielę 13 czerwca na antenie Programu 3 Polskiego Radia, w streamingu wideo na stronie i FB Trójki oraz na kanale YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń