Rockowa prostota i elegancja. The Suits na żywo w Trójce! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 20:00
The Suits to zespół, który, tak jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostych, sprawdzonych i udanych rozwiązaniach. Grające mocnego rocka "Garnitury" wystąpiły w niedzielę 18 lipca na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Koncert można było usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Trójkowym Facebooku, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia.

Zespół The Suits powstał w stolicy w połowie 2014 roku, od samego początku pracując wyłącznie nad własnymi kompozycjami. Ich koncertowy debiut odbył się w warszawskiego klubu Rock Side w sierpniu 2015 roku – w ramach, zorganizowanego przez zespół, jednodniowego festiwalu Kill The Summer.

Jak grupa prezentuje się muzycznie? Jej znakiem rozpoznawczym są mocne gitarowe brzmienia ze szczyptą grunge’u, wsparte finezyjnymi solówkami i rzadko spotykaną barwą głosu wokalisty. – Nie wszystko, co proste, jest genialne, ale wszystko, co genialne, jest proste. The Suits to prostota muzyczna aspirująca do elegancji rockowego sedna – przedstawiają swój styl członkowie zespołu.

Posłuchaj
50:59 2021_07_18 19_08_11_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Garnitury stawiają na prostotę. The Suits na Trójkowej scenie (Koncert w Trójce)

 

We wrześniu 2020 roku grupa wydała swój pierwszy studyjny album "Tied". Jest on podsumowaniem dotychczasowej twórczości formacji. – To także suma wspólnych przemyśleń oraz wrażliwości grupy przyjaciół, próbujących odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie. Szerokie spektrum emocji, od gniewu przez smutek po bezsilność i strach, związane w jeden album – niczym popękany krawat przedstawiony na okładce płyty – wyjaśniają muzycy The Suits.

The Suits – Tustoje (official music video) / The Suits

Na krążku znalazły się utwory zaśpiewne zarówno po polsku, jak i angielsku. – Bałem się pisania tekstów po polsku, bo z wykształcenia jestem anglistą i całe swoje edukacyjne życie pisałem i rozmawiałem po angielsku – przyznaje Kuba Lotz. – Chłopaki bardzo nalegali, żeby część piosenek była po polsku. Nie żałuję, że powstały. Ciężko mi je oceniać, ale dostajemy fajne recenzje – dodaje wokalista i tekściarz, dla którego celem była niejednoznaczność warstwy lirycznej płyty.

– Naszym zamysłem było zrobienie albumu z głową, żeby opowiadał jakąś historię od początku do końca, żeby nie był to tylko zbiór piosenek. Utwór "Splątany", który zamyka płytę, wieńczy wszystko – ocenia Artur Pieńkowski, gitarzysta i kompozytor utworów grupy.

W Trójce The Suits zaprezentowali się w składzie: Kuba Lotz – wokal, Krzysiek Olejniczak – gitara solowa, Piotrek Chodkowski – gitara rytmiczna, Patryk Dolega – bas, Artur Pieńkowski – perkusja.


Czytaj także

Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Box z albumem "Chase the Setting Sun" w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 20:30
Synthpopowa grupa Red Box reaktywowała się w 2010 roku po dwóch dekadach nieobecności, a rok później dała znakomity występ na Trójkowej scenie. Pod koniec września 2019 roku zrobiła to ponownie z okazji wydania albumu "Chase the Setting Sun"! Koncert ten przypomnieliśmy w Trójce w niedzielę 13 czerwca na antenie Programu 3 Polskiego Radia, w streamingu wideo na stronie i FB Trójki oraz na kanale YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń