Barbara Wrońska z solowym albumem w Trójce. Przypominamy koncert [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 20:00
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, sama komponuje i aranżuje muzykę. Znana z zespołu Pustki i siostrzanego duetu Ballady i Romanse. W 2018 r. Barbara Wrońska wystąpiła na scenie Trójki z solowym materiałem z albumu "Dom z ognia". Dziś na antenie PR3 przypomnieliśmy nagranie tego koncertu. 
Barbara Wrońska z zespołem w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Barbara Wrońska z zespołem w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski materiał: album "Dom z ognia". W 2019 roku płyta była nominowana do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, sama zaś Barbara Wrońska – w kategorii Kompozytor Roku (Muzyka Rozrywkowa). W czerwcu tego samego roku artystka wystąpiła na 56. KFPP w Opolu, podczas koncertu muzyki alternatywnej.

Okładka płyty "Dom z ognia" Barbary Wrońskiej Okładka płyty "Dom z ognia" Barbary Wrońskiej

Przebojowy singiel zapowiadający album "Dom z ognia" jest bardzo osobistą wypowiedzią artystki. "Nie czekaj" to piosenka, która pokazuje różnorodność brzmień, jakie znalazły się na pierwszym solowym albumie Barbary Wrońskiej (premiera odbyła się 9 lutego 2018 r.). W utworze tym czujemy tęsknotę za polską piosenką lat 60., przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. 

– To piosenka opowiadająca o momencie tuż przed podjęciem bardzo ważnych i trudnych decyzji w życiu. Kiedy już to wszystko człowiek sobie uświadomi, ale nadal coś nie pozwala mu ruszyć z miejsca. Utwór ten jest moim sposobem na zrobienie kroku do przodu – mówi artystka.

Barbara Wrońska - Nie czekaj (Official Video)/KayaxTV

Singiel ten nie jest jednak wyznacznikiem tego, co słyszymy na albumie, i tego, co mogliśmy usłyszeć w czasie występu w Trójce. Wielu pewnie zaskoczyła różnorodność brzmień i aranżacji.

Koncert w Trójce | Barbara Wrońska z solowym materiałem z albumu "Dom z ognia" – retransmisja/YouTube Polskie Radio

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Mateusz Krautwurst w doborowym towarzystwie na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 20:00
Producent muzyczny, songwriter, wokalista i dziennikarz radiowej Trójki – Mateusz Krautwurst wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na Trójkowej scenie artyście towarzyszyli m.in.: Urszula Dudziak, Kasia Moś i Tomasz "Tomson" Lach i Jarecki. Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki i obejrzeć w streamingu wideo na stronie, Facebooku oraz na YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Editors z albumem "Black Gold" w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 20:00
Trójka przypomina największe przeboje grupy Editors. Jesienią 2019 r. ukazała się ich pierwsza składanka "Black Gold". Editors wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 3 listopada 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu.
rozwiń zwiń