Escapes debiutują na Trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 20:00
Zespół Escapes, czyli grupa rockowych muzyków pochodzących z Warszawy, zadebiutowała na scenie Programu 3 Polskiego Radia, w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki oraz oglądać go w formie streamingu wideo na Facebooku, stronie www.trojka.polskieradio.pl i na kanale YouTube Polskiego Radia.

Koncert odbył się w niedzielę, 29.08.2021 roku.

Zespół Escapes powstał na początku 2020 roku z inicjatywy gitarzysty Igora Wójcika oraz wokalisty Sebastiana "Trycjatora" Łanika. Sebastian był w przeszłości członkiem zespołu Żywioły, a Igor występował w formacji Farel Gott. W 2015 roku obaj panowie współtworzyli band o nazwie Peyotl Burger, który niestety nie przetrwał próby czasu. W kwietniu 2020 roku do Escapes dołączył perkusista Radek Rzęsa. Jako trio zespół nagrał debiutancką EP-kę, na której znalazły się cztery piosenki.


Posłuchaj
53:06 2021_08_29 19_06_19_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 Koncertowy debiut przed pierwszym albumem. Escapes na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)

 

Do utworu "Ty" powstał teledysk, który spodobał się basiście kultowej formacji New Model Army, Ceriemu Mongerowi. EP-ka została również zauważona przez legendy polskiej sceny alternatywnej: Jędrzeja Kodymowskiego oraz Darka Malejonka. "Kodym" często prezentuje piosenki Escapes w swoich audycjach w Trójce, m.in. w "Aptece nocnej", a Darek Malejonek zagrał piosenki z debiutanckiej EP-ki zespołu w swojej audycji "Elo tu Maleo" w Radiu dla Ciebie. 

Od niedawna Escapes funkcjonuje jako kwartet. Oprócz Sebastiana i Igora członkami zespołu są basista Janek Świtlak i perkusistka Iga Olechowska.

Koncertu Escapes można było posłuchać na antenie Trójki w niedzielny wieczór (29 sierpnia), a także zobaczyć go – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia.  

. 
Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski koncertowo w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 12:00
W niedzielę 31 maja po godz. 22.05 przypomnimy występ Krzysztofa Napiórkowskiego, który został zarejestrowany w studiu im. Agnieszki Osieckiej 5 października 2014 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 20:20
Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Box z albumem "Chase the Setting Sun" w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 20:30
Synthpopowa grupa Red Box reaktywowała się w 2010 roku po dwóch dekadach nieobecności, a rok później dała znakomity występ na Trójkowej scenie. Pod koniec września 2019 roku zrobiła to ponownie z okazji wydania albumu "Chase the Setting Sun"! Koncert ten przypomnieliśmy w Trójce w niedzielę 13 czerwca na antenie Programu 3 Polskiego Radia, w streamingu wideo na stronie i FB Trójki oraz na kanale YT Polskiego Radia.
rozwiń zwiń