Shagreen. Postindustrialne brzmienia w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 20:15
Shagreen to solowy postindustrialny projekt Natalii Gadziny. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna wystąpiła w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 

Posłuchaj
51:59 2021_09_05 19_06_45_PR3_Koncert.mp3 Shagreen na Trójkowej scenie (Koncert/Trójka)

 

W 2018 roku Shagreen wydała epkę "Darkest Place" pod szyldem amerykańskiej wytwórni No Devotion Records, a w marcu 2019 roku ukazał się jej debiutancki album "Falling Dreams", który zebrał wiele pozytywnych recenzji krytyków i słuchaczy. W maju 2020 roku chorwacka wytwórnia No Profit Recordings wydała "Falling Dreams" w limitowanej wersji winylowej. Mastering płyty wykonał Erie Loch, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Skinny Puppy czy Front Line Assembly. W marcu 2021 roku ukazał się drugi album artystki  "Standstill".

Muzykę Shagreen porównuje się m.in. do późnych dokonań Trenta Reznora i zespołu Nine Inch Nails, jednak na albumach można znaleźć odniesienia do wielu innych inspiracji artystki, pochodzących z pogranicza takich gatunków jak pop, trip hop czy dark wave. W tym roku Shagreen wystąpiła na głównej scenie festiwalu Castle Party.

Shagreen - Runaway (Official Video) / Shagreen

(mat. prasowe)


. .

Czytaj także

Barbara Wrońska z solowym albumem w Trójce. Przypominamy koncert [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 20:00
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, sama komponuje i aranżuje muzykę. Znana z zespołu Pustki i siostrzanego duetu Ballady i Romanse. W 2018 r. Barbara Wrońska wystąpiła na scenie Trójki z solowym materiałem z albumu "Dom z ognia". Dziś na antenie PR3 przypomnieliśmy nagranie tego koncertu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Editors z albumem "Black Gold" w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 20:00
Trójka przypomina największe przeboje grupy Editors. Jesienią 2019 r. ukazała się ich pierwsza składanka "Black Gold". Editors wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 3 listopada 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu.
rozwiń zwiń