Acid Drinkers i album "25 Cents For A Riff" na żywo w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 20:00
W 2015 roku Acid Drinkers, czyli po polsku Kwasożłopy, rock'n'rollowy zespół założony w Poznaniu 35 lat temu, zagrał swój jedyny koncert w Programie 3 Polskiego Radia. W niedzielę 26 września mogliśmy wysłuchać tego koncertu ponownie na antenie Trójki.
Titus, lider zespołu Acid Drinkers, na scenie w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Titus, lider zespołu Acid Drinkers, na scenie w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Andrzej Jarocki

Posłuchaj
51:20 2021_09_26 19_07_51_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Acid Drinkers – przypominamy koncert z 2015 roku (Koncert w Trójce) 

​​

Pełnoletni, a nawet dojrzały, będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 25 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz, grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich tysiące fanów pamiętają do dziś. Dali się również poznać za granicą – gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad Wisłą.  

Zespół Acid Drinkers powstał w 1986 roku w Poznaniu. Założył go basista i wokalista Tomasz "Titus" Pukacki, do którego dołączyli gitarzyści Robert "Litza" Friedrich i Dariusz "Popcorn" Popowicz oraz perkusista Piotr "Chomik" Kuik. Jednak już po kilku miesiącach grupa zawiesiła działalność – Titus powołany został do wojska. Grupa reaktywowała się na początku 1989 roku, a Chomika zastąpił Maciej "Ślimak" Starosta. W tym samym roku grupa zagrała pierwszy duży koncert ("Metal Madness" na wrocławskiej Wyspie Słodowej), a rok później weszła do studia. Nagraniami zainteresował się Tomasz Dziubiński, szef wytwórni Metal Mind Productions – wziął je na targi MIDEM 1990 w Cannes, gdzie spodobały się przedstawicielom angielskiej firmy Music For Nations. Wydana jej nakładem debiutancka płyta "Are You A Rebel?" (1990) najpierw pojawiła się w sklepach Europy Zachodniej, a dopiero rok później w Polsce. Krążek dostał bardzo dobre recenzje za granicą, a krytycy określili styl zespołu jako "Guns’N Roses na obrotach Metalliki". Inni doceniali to, że kwartet połączył thrash metal z punk rockiem, a dzięki poczuciu humoru i dystansowi do własnej twórczości zmienił pompatyczną wówczas scenę heavymetalową w muzykę żywą i ciekawą.

Od tamtej pory grupa nieprzerwanie koncertuje i nagrywa. Ma w dorobku 15 albumów studyjnych oraz kilka wydawnictw koncertowych i składanek. 14 pozycją w dyskografii Titusa i kolegów była płyta "25 Cents For A Riff" (2014), z której utwory zabrzmiały wiosną 2015 roku w Trójce. Był to pierwszy koncert zespołu z Poznania w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. 

Przez lata muzycy Acid Drinkers z każdej gali Fryderyków wychodzili z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 roku rozbili bank, zdobywając aż cztery – m.in. za przebój i grupę roku. Płyta "Fishdick Zwei" z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. 

 

Acid Drinkers "Swallow the Needle"/Mystic Production TV

Acid Drinkers to cztery osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny:

Tomasz "Titus" Pukacki – lider, wokalista i basista, obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru.
Dariusz "Popcorn" Popowicz – gitarzysta, prawdopodobnie jeden z największych wirtuozów gitary wśród Słowian.
Maciej "Ślimak" Starosta – perkusista, wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszech Czasów w Polsce.
Wojciech "Jankiel" Moryto – gitarzysta, muzyczny geniusz, w zespole od pięciu lat. 

(mat. prasowe)


Czytaj także

Editors z albumem "Black Gold" w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 20:00
Trójka przypomina największe przeboje grupy Editors. Jesienią 2019 r. ukazała się ich pierwsza składanka "Black Gold". Editors wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 3 listopada 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Escapes debiutują na Trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 20:00
Zespół Escapes, czyli grupa rockowych muzyków pochodzących z Warszawy, zadebiutowała na scenie Programu 3 Polskiego Radia, w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki oraz oglądać go w formie streamingu wideo na Facebooku, stronie www.trojka.polskieradio.pl i na kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shagreen. Postindustrialne brzmienia w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 20:15
Shagreen to solowy postindustrialny projekt Natalii Gadziny. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna wystąpiła w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń