Cold Meat Party – alternatywny rock na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 19:09
– Słuchacze Programu 3 znają ich dwa oblicza instrumentalne oraz wokalne, ale to instrumentalne jest ich naturalnym środowiskiem – mówił zapraszając na koncert Michał Kirmuć.

Cold Meat Party grają muzykę instrumentalną inspirowaną dokonaniami legend niezależnego rocka. Jak sami piszą o sobie, zespół założyli "z tęsknoty i miłości do niezależnych brzmień lat 90. i takich tuzów jak Fugazi, Victims Family, The Jesus Lizard, Nomeansno, AOG".

Fanom obiecują "hardcore’ową ekspresję, punkowe tempo, noise'owe gitary z mocnym basem, funkowym drivem, melodią i odrobiną elektronicznych dźwięków". Jak ta wybuchowa mieszanka brzmi na żywo, będzie można było się przekonać w czasie koncertu, na który Michał Kirmuć zapraszał słowami: "Myślę, że nie będą Państwo zawiedzeni. Będzie tyle pięknych dźwięków, tyle energii, że chyba nie udałoby się wcisnąć ani jednego dodatkowego dźwięku, ani jednego dodatkowego instrumentu" 


shagreen - koncert - trójka 1200.jpg
Shagreen. Postindustrialne brzmienia w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Pochodzący z Warszawy zespół Cold Meat Party miał już okazję otwierać koncerty m.in. amerykańskiej grupy Algiers, brytyjskiej formacji Life oraz weteranów rodzimej sceny punkowej, takich jak Armia czy Moskwa. Ma też w dorobku utwór "Mirrors", nagrany z gościnnym udziałem wokalisty Wita Dzikiego znanego m.in. z zespołu Funky Trip Foundation.

Transmisję koncertu Cold Meat Party w Trójce można było słuchać na radiowej antenie, a także oglądać na Facebooku, stronie internetowej Programu 3 Polskiego Radia oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

kc


Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA

Czytaj także

Escapes debiutują na Trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 20:00
Zespół Escapes, czyli grupa rockowych muzyków pochodzących z Warszawy, zadebiutowała na scenie Programu 3 Polskiego Radia, w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki oraz oglądać go w formie streamingu wideo na Facebooku, stronie www.trojka.polskieradio.pl i na kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Acid Drinkers i album "25 Cents For A Riff" na żywo w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 20:00
W 2015 roku Acid Drinkers, czyli po polsku Kwasożłopy, rock'n'rollowy zespół założony w Poznaniu 35 lat temu, zagrał swój jedyny koncert w Programie 3 Polskiego Radia. W niedzielę 26 września mogliśmy wysłuchać tego koncertu ponownie na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Punkrockowa grupa DiAnti na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 20:20
Program 3 Polskiego Radia zaprosił na kolejny premierowy koncert transmitowany z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 19 września zagrała tu punkrockowa grupa DiAnti – występu można było posłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbył się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego.
rozwiń zwiń