Volentiles – melodyjny rockowy hałas na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 20:20
Rasowy rock podany w nieszablonowy sposób – oto definicja brzmienia zespołu Volentiles, który w niedzielny wieczór (24 października) wystąpił w radiowej Trójce. 

Koncert transmitowaliśmy na radiowej antenie, Facebooku, stronie internetowej oraz w serwisie YouTube.

"Volentiles to mocne gitary, potężny bas i stopa. Cały ten hałas doprawiamy melodiami, które wpadają w ucho, tekstami, które wpadają w serce i tanecznym bitem. Wszystko to w ostrej i świeżej, lekko punkowej stylistyce" – tak swoją twórczość reklamuje warszawska grupa. Wśród ulubionych wykonawców muzycy wymieniają takich artystów jak: Queens Of The Stone Age, Kasabian, Jack White, Dead Weather, The Raconteurs, The Black Keys, Led Zeppelin i Cream.


Posłuchaj
50:20 2021_10_24 19_07_14_PR3_Koncert.mp3 Volentiles w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

 

Volentiles działają od niespełna roku, a założycielami formacji są wokalistka Agnieszka Zduńska i śpiewający gitarzysta Patryk Gwiździł. Oprócz nich w składzie są też: Marek Izdebski (gitara), Marcin Jędrzejewski (bas, klawisze) i Jakub Sapka (perkusja). Zespół dał się już poznać słuchaczom Trójki podczas wakacyjnego Festiwalu Naturalnie Mazury, gdzie wystąpił na Trójkowej Scenie Debiutów. Trwają prace nad debiutanckim albumem grupy.

Volentiles - "Bezpowrotnie", źródło: YouTube / Volentiles

"Nasza muzyka to nieszablonowość i zabawa. Bawimy się aranżacjami naszych numerów, żebyście mogli bawić się z nami" – twierdzą członkowie Volentiles. 

***

Na koncert Volentiles w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprosiliśmy w niedzielę 24 października. Transmisję można było śledzić na radiowej antenie oraz w streamingu wideo na Facebooku, stronie internetowej oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

kc/mk

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert Rock

Czytaj także

Volentiles w poszukiwaniu idealnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 09:00
– Chcieliśmy oddać całą energię słuchaczom i całkowicie ją z siebie wypompować – mówiła Agnieszka Zduńska, wokalistka grupy Volentiles. Zespół zagrał w miniony weekend na Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, jako reprezentant Sceny Debiutów Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Acid Drinkers i album "25 Cents For A Riff" na żywo w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 20:00
W 2015 roku Acid Drinkers, czyli po polsku Kwasożłopy, rock'n'rollowy zespół założony w Poznaniu 35 lat temu, zagrał swój jedyny koncert w Programie 3 Polskiego Radia. W niedzielę 26 września mogliśmy wysłuchać tego koncertu ponownie na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cold Meat Party – alternatywny rock na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 19:09
– Słuchacze Programu 3 znają ich dwa oblicza instrumentalne oraz wokalne, ale to instrumentalne jest ich naturalnym środowiskiem – mówił zapraszając na koncert Michał Kirmuć.
rozwiń zwiń