Amarok, czyli lot na artrockowych skrzydłach [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 20:20
Występowali na wielu festiwalach rocka progresywnego w Polsce i za granicą, a teraz zagościli na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół Amarok zagrał koncert w Trójce w niedzielę, 7 listopada. 

Źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia 

Zespół Amarok powstał w 1999 roku z inicjatywy wokalisty i multiinstrumentalisty Michała Wojtasa oraz gitarzysty Bartosza Jackowskiego. Po intensywnych pierwszych kilku latach działalności, które zaowocowały trzema albumami, grupa przestała istnieć, by odrodzić się w 2017 roku. Wtedy właśnie ukazała się płyta "Hunt", z gościnnym udziałem Colina Bassa z brytyjskiej formacji Camel oraz Mariusza Dudy, grającego na co dzień w zespole Riverside (Amarok już wcześniej korzystał z usług obu muzyków). Do składu dołączyła na stałe Marta Wojtas, perkusistka i autorka tekstów piosenek.

źródło: YouTube / Amarok Official

Nazwa zespołu nieprzypadkowo jest taka sama, jak tytuł jednego z albumów Mike'a Oldfielda. Twórczość Brytyjczyka jest bowiem źródłem inspiracji dla muzyków polskiej grupy, którzy wielkim szacunkiem darzą również Pink Floyd. W 2019 roku, podczas odbywającego się w Warszawie festiwalu Summer Fog mieli okazję zagrać przed perkusistą tej legendarnej formacji Nickiem Masonem, który zawitał tam z własnym projektem muzycznym. Wcześniej Amarok występował m.in. na Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu, Ino-Rock Festival w Inowrocławiu i Artrock Festival w niemieckim Reichenbach im Vogtland.


48:32 2021_11_07 19_09_22_PR3_Koncert.mp3 Amarok w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

 

Najnowsza płyta Amarok, zatytułowana "Hero", ukazała się w październiku tego roku. W składzie zespołu, oprócz Michała i Marty Wojtasów, są obecnie perkusista Konrad Zieliński i grający na kilku instrumentach Kornel Popławski.

Na transmisję koncertu Amarok w studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprosiliśmy w niedzielę, 7 listopada, o godz. 19.05. Można ją było śledzić na antenie Trójki, Facebooku, stronie internetowej oraz kanale YouTube Polskiego Radia. Dostępny był także streaming wideo.

kc

.

Czytaj także

To, co najpiękniejsze. Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 20:50
W 85 rocznicę urodzin poetki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im Witolda Lutosławskiego odbył się niezwykły koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz akustycznie na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 19:05
Nastrojowy, klimatyczny, pełen wzruszających momentów – taki był koncert Edyty Bartosiewicz w studiu radiowej Trójki, gdzie artystka wystąpiła 1 kwietnia 2017 roku, w dniu 55. urodzin stacji. Dzięki muzyce mogliśmy ponownie przeżyć te emocje w niedzielę 17 października. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Volentiles – melodyjny rockowy hałas na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 20:20
Rasowy rock podany w nieszablonowy sposób – oto definicja brzmienia zespołu Volentiles, który w niedzielny wieczór (24 października) wystąpił w radiowej Trójce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bluesrockowe Cree w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 20:40
Koncert dowodzonej przez Sebastiana Riedla formacji Cree w niedzielny wieczór zabrzmiał na antenie Trójki. Była to retransmisja występu śląskiej grupy, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej 5 lutego 2017 roku.
rozwiń zwiń