Bartek Deryło – Trójkowy debiutant w studiu im. A. Osieckiej [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 21:50
Bartek Deryło, wyróżniony przez Trójkę na festiwalu w Opolu, zaprezentował swoje umiejętności w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wszystko to dwa dni po premierze debiutanckiej płyty "Latawce". 

Koncert w Trójce | Bartek Deryło / Polskie Radio

Bartek Deryło to jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista. Ukończył studia I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Jego warsztat wokalny oraz umiejętności kompozytorskie, zostały docenione nie tylko przez słuchaczy, ale także przez wielu polskich artystów.


Posłuchaj
51:11 2021_11_21 19_06_02_Koncert_w_Trojce.mp3 Bartek Deryło w Trójkce (Koncert w Trójce)

 

W 2019 roku Deryło dotarł do półfinału X edycji programu "The Voice Of Poland". Podbił wtedy serca publiczności i trenerów – na tyle, że Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym najnowszą płytę Afromental, a Kamil Bednarek nagrał z nim utwór "Kompas", który trafił na debiutancki album Bartka. Płyta "Latawce", wydana pod patronatem Trójki, ukazał się 19 listopada.

Album Bartka Deryły pod patronatem Trójki
Bartek Deryło_Latawce OKŁADKA.jpg
Album Bartka Deryły pod patronatem Trójki

Tuż po premierze albumu Bartek zawitał do trójkowego studia im. Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu nie zabrakło znanych już piosenek, takich jak wspomniany "Kompas", "Lód" oraz "Burza". Za tę ostatnią Program 3 Polskiego Radia przyznał wokaliście nagrodę specjalną w konkursie Debiutów na tegorocznym festiwalu w Opolu.

– Czuję się bardzo wyróżniony i czuję dumę, że to właśnie mnie przypada ta nagroda – mówił Bartek w Opolu. – Emocje zawsze są moim priorytetem i tak naprawdę to od nich wszystko się zaczyna: to, że występuję na scenie, piszę i komponuję. Wszystko kręci się wokół emocji i muzyki, która jest dla mnie gigantyczną wartością – dodał artysta.

Jego "Latawce" to wspaniała opowieść o wielu balansujących emocjach: napisana, skomponowana i zaśpiewana przez bardzo wrażliwego młodego człowieka, muzyka, autora tekstów i wokalistę. Album zawiera 11 utworów, których myślą przewodnią było dotarcie do beztroskich, dziecięcych emocji, jak i przeżywanych po raz pierwszy zauroczeń i zawodów miłosnych artysty. Zarówno warstwa tekstowa, jak i muzyczna, jest próbą ocalenia wspomnień zapisanych poprzez oczy małego Bartka.

kc/zch

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert Bartek Deryło

Czytaj także

Nagroda Trójki dla najciekawszego debiutanta przyznana! Rozmowa z Bartkiem Deryło

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 16:00
Bartek Deryło, wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista zdobył nagrodę radiowej Trójki, przyznaną najbardziej obiecującemu debiutantowi 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta zaśpiewał tam swój autorski utwór, zatytułowany "Burza". – Festiwal w Opolu od dziecka kreował w moim życiu wizję, do której chciałem dążyć – powiedział laureat w rozmowie z Trójkową reporterką Moniką Suszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lubię w muzyce grę kontrastów". Bartek Deryło i premiera singla "Spójrz"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 12:55
Zaledwie trzy tygodnie temu dzięki utworowi "Burza" zdobył nagrodę radiowej Trójki, przyznaną najbardziej obiecującemu debiutantowi 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Teraz powraca z kolejnym singlem zatytułowanym "Spójrz", który miał swoją premierę w piątkowej odsłonie audycji "Pora na Trójkę". – To radosny, dość szybki numer. Lubię w muzyce grę kontrastów. Zestawienie takiej linii melodycznej i tekstu opowiadającego o miłości wydało mi się kuszące – mówi Bartek Deryło.
rozwiń zwiń