Damian Ukeje i przeboje bożonarodzeniowe [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 20:20
Polskie i zagraniczne przeboje bożonarodzeniowe znalazły się w repertuarze koncertu, który Damian Ukeje dał w niedzielę wieczorem w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wokaliście towarzyszył czteroosobowy zespół oraz kwartet smyczkowy. 
Damian Ukeje w Trójce
Damian Ukeje w Trójce Foto: Wojciech Kusiński/PR

Gdy zbliża się Boże Narodzenie, na antenach radiowych rozgłośni zaczynają rozbrzmiewać świąteczne przeboje, takie jak "Jest taki dzień" Czerwonych Gitar, "Merry Christmas Everyone" Shakin' Stevensa czy nieśmiertelne "Last Christmas" z repertuaru duetu Wham! Wszystkie te piosenki – i o wiele więcej – było  można słyszeć na żywo dziś na antenie Programu 3 Polskiego Radia podczas koncertu Damiana Ukeje

Na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej artyście towarzyszył zespół w składzie:

Miłosz Oleniecki – fortepian
Filip Jurczyszyn – gitara
Jakub Stanik – perkusja 
Piotr Binkul – gitara basowa

Kwartet smyczkowy:

Alicja Baranowska – skrzypce,
Kornelia Grądzka – skrzypce
Magdalena Krawczyk – altówka,
Zuzanna Stradowska – wiolonczela 

Goście:

Michał Sołtan
Dominika Czajkowska

Damian Ukeje na Trójkowej scenie Foto: Wojciech Kusiński Damian Ukeje na Trójkowej scenie Foto: Wojciech Kusiński

Mocny głos o nigeryjskich korzeniach

Damian Ukeje zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do talent show "The Voice Of Poland". Jego charakterystyczny głos zjednał mu sympatię widzów i zapewnił wygraną w programie. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał utwór "Bezkrólewie" będący – według słów samego artysty – "fuzją buntu i rockowej szarpaniny". Ukeje nominowany był do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii "debiut roku". 

W 2016 roku wokalista wydał płytę "ỤZỌ". Słowo to pochodzi z używanego w Nigerii dialektu Igbo i oznacza "drogę". Album opisuje podróż przez różne aspekty życia i wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca Damiana miało być podsumowaniem jego artystycznej i życiowej drogi.

***

Koncert Damiana Ukeje odbył się w niedzielę 19 grudnia o godz. 19.05. Transmisję można było śledzić na antenie Trójki, Facebooku, w serwisie YouTube oraz na stronie internetowej stacji. Dostępny był również streaming wideo.

 
. .