Soczi 2014. Justyna Kowalczyk: jest adrenalina, chce się biec po prostu!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:25
- Przez ostatnie dwa lata to był bieg, który mnie najmniej zawodził. Czekam, mam nadzieję, że będę gotowa do walki. Ja i cała moja drużyna - mówiła radiowej Trójce Justyna Kowalczyk przed czwartkowym biegiem narciarskim techniką klasyczną na 10 km.
Audio
  • Studio Olimpijskie Trójki - 6.dzień igrzysk Michał Gąsiorowski rozmawiał z Justyną Kowalczyk przed biegiem na 10 km (PR3)
Justyna Kowalczyk w trakcie biegu łączonego 2x7,5 km techniką klasyczną i łyżwową na igrzyskach w Soczi
Justyna Kowalczyk w trakcie biegu łączonego 2x7,5 km techniką klasyczną i łyżwową na igrzyskach w SocziFoto: PAP/Grzegorz Momot

Relacja na żywo z 6. dnia igrzysk

Justyna Kowalczyk jest w gronie głównych faworytek czwartkowej rywalizacji. Przed czterema laty w Vancouver Polka triumfowała w biegu techniką klasyczną z tym, że na 30 km.

- Jest adrenalina, są pozytywne emocje. Chce się biec po prostu. Gdzieś tam ciągle w głowie obracają mi się zakręty, zjazdy, podbiegi, jak to wszystko porozkładać, żeby było dobrze. Jest ciekawość zawodnika, ale i ciekawość kibica, jak to się skończy - podkreśliła.

Źródło: TVN24/x-news

10 km to koronna konkurencja Kowalczyk, ale cień na jej dyspozycję kładzie kontuzja stopy. W niedzielę narciarka opublikowała prześwietlenie RTG, które wykazało wielowarstwowe złamanie kości stopy. W sobotę wystartowała w biegu łączonym na 15 km i zajęła szóste miejsce. Po tym biegu rozpoczęły się przygotowania kontuzjowanej stopy do czwartkowego biegu.

Fot.:
Fot.: Facebook/Justyna Kowalczyk

Soczi 2014: Justyna Kowalczyk walczy z przeciwnościami losu

mr, polskieradio.pl, PR3

Czytaj także

Soczi 2014: Kamil Stoch upadł na treningu - ma skręcony łokieć [5. DZIEŃ IGRZYSK]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 23:55
W środę uwaga polskich kibiców była zwrócona na startujących na 1000 metrów w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewa Bródkę i Konrada Niedźwiedzkiego. Polacy znaleźli się daleko poza podium. Późnym wieczorem na sesji treningowej skoczków niegroźny upadek miał Kamil Stoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Justyna Kowalczyk walczy z przeciwnościami losu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 21:08
Bieg Justyny Kowalczyk na 10 km techniką klasyczną był głównym tematem Studia Olimpijskiego radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: Kowalczyk z szansą na medal, start panczenistek [ZAPOWIEDŹ]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 22:27
Nadzieje polskich kibiców na drugi medal dla biało-czerwonych na igrzyskach w Soczi związane są z czwartkowym biegiem narciarskim Justyny Kowalczyk techniką klasyczną na 10 km.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014: złoty dzień Kowalczyk, dobra forma Stocha [6. DZIEŃ IGRZYSK]

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 22:25
Justyna Kowalczyk została udekorowana złotym medalem igrzysk olimpijskich w Soczi. Polka triumfowała w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną. Na wieczornym treningu skoczków dobrą formę potwierdził Kamil Stoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soczi 2014. Kamil Stoch po upadku: są wyniki badań, mistrz czeka na decyzję, czy będzie mógł skakać

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 10:36
- Możemy mówić o skręceniu stawu łokciowego - mówi w rozmowie z dziennikarzem radiowej Jedynki Rafałem Bałą Aleksander Winiarski, lekarz skoczków. - To może oznaczać dyskomfort, ale nie wycofanie się z zawodów na dużej skoczni - zapewnia.
rozwiń zwiń