Michał Milczarek Trio dla wielbicieli fusion

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 16:56
Michał Milczarek Trio wydał w październiku debiutancki krążek "Squirrels And Butterflies". Krążek zostanie wydany w ramach programu "Jazzowy Debiut Fonograficzny".
Audio
  • Michał Milczarek Trio dla wielbicieli fusion (Kwadrans jazzu/ Trójka)
Fragment okładki płyty Squirrels  Butterflies tria Michała Milczarka
Fragment okładki płyty "Squirrels & Butterflies" tria Michała MilczarkaFoto: mat.prom.

Trio Michała Milczarka to zespół, który powstał na początku 2012 r. Jego skład, oprócz lidera – gitarzysty, tworzą perkusista Mateusz Modrzejewski i basista Bartek Łuczkiewicz. Artyści tworzą pod tym szyldem muzykę improwizowaną, oscylującą wokół fusion i jazzu nowoczesnego. Zasięg inspiracji muzyków jest bardzo rozległy, dlatego w ich twórczości odnaleźć można elementy bluesa, psychodelii czy elektroniki.

- Na płycie "Squirrels & Butterflies" ewidentnie słuchać inspirację muzyką fusion, zatem polecam ją osobom, które lubią takie przecięcia stylistyczne - mówił w "Kwadransie jazzu" Michał Margański.

Na "Kwadrans jazzu" zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.45. Audycja przygotowywana jest wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

(ei)

Zobacz także

Czytaj także

Polish Radio Jazz Archives w "Kwadransie jazzu"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 16:36
W "Kwadransie Jazzu" przenieśliśmy się do roku 1962 za sprawą płyt publikowanych w serii Polish Radio Jazz Archives.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemen i Grappelli - muzyczne rarytasy od Michała Urbaniaka

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 15:00
Michał Urbaniak przyniósł do trójkowego studia trzy muzyczne niespodzianki. W audycji "Soul - muzyka duszy" mogliśmy posłuchać m.in. oryginalnej wersji utworu "High Horse", utworów nagranych ze Stéphanem Grapellim, Liroyem i Reni Jusis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wasilewski: covery nagrywamy spontanicznie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 15:14
Na rynku ukazała się płyta "Spark of Life" nagrana przez Marcin Wasilewski Trio. Lider zespołu był gościem Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń