"NOSPR to nie tylko dom muzyków klasycznych"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 15:00
- NOSPR z radością przyłączył się do Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Początkowo była lekka obawa, ale i nadzieja, że pojawi się nowa jakość. No i powstała nowa jakość. Cieszymy się - mówi Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor naczelna i programowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Audio
  • "NOSPR to nie tylko dom muzyków klasycznych" (Potrójne Pasmo Przenoszenia/Trójka)
Budynek nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
Budynek nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w KatowicachFoto: Bartosz Barczyk/Kinior Studio/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5

Okazją do spotkania z dyrektor jest zbliżający się Festiwal Tauron Nowa Muzyka, podczas którego uznani elektronicy zagrają w sali katowickiego NOSPR i jak mówi Michał Margański, "połączą elektronikę z dźwiękami akustycznymi".

- Bardzo często są u nas koncerty polegające na eksperymentalnym łączeniu gatunków. Zapraszam na nie oraz na Festiwal Tauron Nowa Muzyka, bo program zapowiada się bardzo ciekawie - zapewnia rozmówczyni Michała Margańskiego.

Joanna Wnuk-Nazarowa opowiada w "Potrójnym Paśmie Przenoszenia" także o wyjątkowości sali koncertowej NOSPR, m.in. o jej ogromnych walorach akustycznych. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, które jest dołączone do artykułu.

***

Tytuł audycji: Potrójne pasmo przenoszenia
Prowadzący: Michał Margański 
Gość: Joanna Wnuk-Nazarowa (dyrektor naczelna i programowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach)
Data emisji: 11.06.2016
Godzina emisji: 0.05

fbi


Czytaj także

Novika o nowej płycie: miało być inaczej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 16:50
- Na początku wszytko miało być inaczej. Ale to się tak pięknie ułożyło... - mówi o swoim nowym projekcie pt. "Collabs" Novika, czyli Kasia Nowicka.
rozwiń zwiń