Scena Red Bull Music ponownie na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 11:35
Barwna konstelacja intrygujących artystów dołącza do ogłoszonego wcześniej Matthew Deara, tworząc wspólnie pełny, weekendowy program sceny Red Bull Music na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.
Audio
  • Adam Godziek ogłasza kolejnych artystów, którzy w tym roku wystąpią na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice (Potrójne pasmo przenoszenia/Trójka)
Teren Festiwalu Tauron Nowa Muzyka
Teren Festiwalu Tauron Nowa MuzykaFoto: Radosław Kaźmierczak/Nowa Muzyka

Jak co roku możemy spodziewać się wielogodzinnego, tanecznego maratonu do godzin porannych. Scena Red Bull Music urzeka bogactwem wątków, prezentując szerokie spektrum tanecznej elektroniki. Bilety wciąż w sprzedaży!

Tauron Nowa Muzyka Katowice współpracuje z marką Red Bull niemal od początku istnienia wydarzania. To od wielu lat jeden z nielicznych festiwali w Polsce, który jest gospodarzem sceny Red Bull Music. Podczas Nowej Muzyki to właśnie ta scena tradycyjnie gra najdłużej i dla wielu bywalców jest źródłem najmocniejszych wrażeń!

Największymi gwiazdami tegorocznej obsady sceny Red Bull Music są bez wątpienia gwiazdy techno: Roman Flügel, Mariel Ito i Oscar Mulero. Cała trójka zjadła zęby na didżejskim fachu. Roman Flügel to nonkonformista. Wywodzi się ze środowiska techno
i house, ale każdy jego set brzmi inaczej i słynie z częstego zaskakiwania publiki.

Mariel Ito to jeden z aliasów Maceo Plexa, poświęcony muzyce electro. Nazwa projektu odwołuje się do fali uchodźców z Kuby, którzy przybyli do jego rodzinnego Miami w 1980 roku (nazywano ich "marielitos"). Z kolei Oscar Mulero to jeden z najlepszych didżejów techno w Europie. Od debiutu nieprzerwanie aktywny od ponad trzech dekad. Odznacza się nieskazitelną techniką i doskonałą selekcją. Regularnie prezentuje wyjątkowy kunszt na całym świecie.

Bardziej eksperymentalną, ale wciąż taneczną odsłonę elektroniki zaprezentują dwie utytułowane artystki – Laurel Halo i Marie Davidson. Ta pierwsza jest filarem londyńskiej wytwórni Hyperdub. Muzykę Marie Davidson cechuje chłodny minimalizm połączony
z sugestywnie mroczną atmosferą. Pełna charakteru twórczość Kanadyjki w połączeniu ze sceniczną charyzmą gwarantuje niezapomniany występ!

Fanów ambitnej elektroniki ucieszy z pewnością występ Thomasa Fehlmanna. Artysta współtworzył m.in. grupę The Orb oraz supergrupę 3MB (w jej skład wchodzili także Moritz von Oswald, Blake Baxter, Juan Atkins i Eddie Flashin' Fowlkes). W 2018 roku ukazały się aż 3 płyty artysty, wszystkie pełne delikatnej elektroniki najwyższej próby.

Neon Chambers to z kolei nowa kooperacja między doskonale znanymi artystami. Projekt powołany przez Kangding Ray i Sigha to melodyjne, monumentalne techno w najlepszym wydaniu. Także twórczość Karen Gwyer oscyluje wokół techno, ale łączy je z acidową psychodelią. Artystka słynie z wybuchowych występów na żywo, których podstawą są
w dużej mierze analogowe syntezatory. Nie inaczej będzie w Katowicach. Jeden z szefów wytwórni Studio Barnhus trafił niedawno na listę 20 najlepszych didżejów na świecie Mixmaga. Na scenie Red Bull Music Kornél Kovács zaprezentuje autorską wizję muzyki house.

Barwne brzmienia zapewni także inny Amerykanin, ukrywający się pod pseudonimem Novo Line. Jego twórczość to muzyczna odmiana duchologii. Improwizowane na żywo utwory wyłaniają się z zabaw z toną sprzętu sterowanego przez MIDI. Polską scenę reprezentować będzie trzech wyjątkowych artystów. Kamp! to jeden z najbardziej znanych rodzimych zespołów elektronicznych. Sosky jest absolwentem Red Bull Music Academy w Nowym Jorku, a niedawno opublikował dobrze przyjęty, debiutancki album "Delicious Depression". Skład zamyka Wrong Dials, czyli DJ i producent, znany z organizacji festiwalu Dym oraz labelu o tej samej nazwie.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice – więcej informacji >>>

To jeszcze nie koniec odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019. W dniach 20-22 czerwca 2019 roku katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Warto odwiedzić go ponownie. 

***

Tytuł audycji: Potrójne pasmo przenoszenia
Prowadzący: Michał Margański
Gość: Adam Godziek (szef artystyczny FTNMK)
Data emisji:
 20.03.2019
Godzina emisji: 11.30

(mat. prasowe/mk)