Sekretna scena i czwarty dzień festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:35
Przedostatni weekend czerwca w Katowicach już kusi obfitością muzycznych wrażeń, a program festiwalu nadal rośnie!
Audio
  • Adam Godziek o Secret Stage i wielu nowościach na Tauron Nowa Muzyka (Potrójne pasmo przenoszenia/Trójka)
Atom TM
Atom TMFoto: mat. prasowe/TFNM

14. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice wzbogaca się właśnie o scenę Secret Stage oraz Fajrant, czyli finałowy, czwarty dzień imprezy na Sztauwajerach! Secret Stage zaprezentuje szerokie spektrum brzmień elektronicznych i eksperymentalnych, natomiast Fajrant to bezpłatny, taneczny maraton na zamknięcie festiwalu w Dolinie Trzech Stawów. Tym samym do programu dołącza aż 13 nowych artystów!

Jacek Sienkiewicz (mat. prasowe) Jacek Sienkiewicz

Największym wydarzeniem Secret Stage będzie bez wątpienia występ wyjątkowego duetu, który stworzą Atom TM & Jacek Sienkiewicz. Dwaj utytułowani artyści współpracowali już przy okazji albumu "Zero Time Collapsing" i kilku występów koncertowych. Ich specjalny set połączy wspólne punkty z autorskich wizji obu muzyków. Zaskakujących brzmień dostarczy także Deena Abdelwahed.

Deena Abdelwahed Deena Abdelwahed

Tunezyjka słynie z unikalnej fuzji stylistyk, łączących bass, techno, house, eksperymentalną elektronikę i ludową muzykę arabską. Na Secret Stage zagra hybrydę live actu i DJ setu.

Anja Schneider Anja Schneider

Niemiecka didżejka Anja Schneider to światowa gwiazda techno i jeden z symboli berlińskiej sceny. Przez lata prowadziła kultową wytwórnię Mobilee, by w 2017 roku opuścić własny label i założyć kolejny, o nazwie Sous Music. Anja Schneider i jej brzmienie są niezmiennie świeże i z pewnością udowodni to podczas setu na Secret Stage.

HVOB HVOB

Bardziej popowe wibracje zapewni austriacki duet HVOB. Wokalistka Anne Müller oraz producent Paul Wallner słyną z rozmarzonych piosenek, łączących techno z electro popem. Dawkę egzotyki dostarczy kenijski DJ Slikback.

Slickback Slickback

Artysta reprezentuje głośną w świecie wytwórnię Nyege Nyege, a jego unikalne sety łączą footwork, trap i grime z nowoczesną muzyką afrykańskich ulic. Eksperymentalny wymiar Secret Stage podkreśli występ duetu Ptakh_Jung z Kijowa.

Ptakh_Jung Ptakh_Jung

Muzyka grupy pełna jest filmowego dramatyzmu i kinowego napięcia, spotęgowanego przez bogate sekwencje klawiszy, elektroniczne rytmy i intensywne dźwięki gitar.

Red Axes Red Axes

14. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice zamyknie bezpłatną imprezą w najbardziej urokliwej letniej miejscówce w Katowicach! Fajrant to wielogodzinny, taneczny maraton na Sztauwajerach, który pozwoli zakończyć festiwalowy weekend w niezapomnianym stylu. Sztauwajery wystartowały w 2015 roku i w krótkim czasie wyrosły na jedno z najciekawszych outdoorowych miejsc w Katowicach. Połączenie parkowego zakątka Doliny Trzech Stawów z nowoczesnymi formami relaksu okazało się strzałem w dziesiątkę i zdobyło lojalnych fanów. Fajrant na Sztauwajerach stanie pod znakiem tanecznej psychodelii i wciągającego, hipnotycznego grania.

GYRL GYRL

Główną gwiazdą czwartego dnia festiwalu będzie uwielbiany w Polsce izraelski duet Red Axes. Obok nich wystąpi niemiecki duet GYRL, słynący z industrialnego downtempo i techno w bujającym, niemal hiphopowym tempie.

Piotr Bejnar Piotr Bejnar

Obok nich zaprezentuje się czołówka polskiej sceny klubowej. Piotr Bejnar słynie jako ekscentryczny live performer, nieustannie eksperymentujący z różnorodnymi technikami grania. DJ Glasse to weteran, słynący z doskonale zmiksowanych setów i mrocznej stylistyki. Raidho łączy nowoczesną muzykę elektroniczną z elementami etnicznymi i folkowymi z różnych zakątków świata, w tym z Polski. Michał Margański to didżej i dziennikarz znany m.in. z audycji Potrójne Pasmo Przenoszenia w Programie Trzecim Polskiego Radia. Program sceny zamyka Jaromir Kaminski, który prowadzi wytwórnię Polena Recordings skupiającą się na mniej oczywistej muzyce klubowej, określanej czasem jako "balearic music". Wstęp na Fajrant jest bezpłatny!

Raidho Raidho

W sprzedaży dostępne są bilety jednodniowe oraz karnety dwudniowe i trzydniowe. Więcej informacji na stronie festiwalu. To wciąż jeszcze nie koniec odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019!

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice – więcej informacji >>>

Michał Margański Michał Margański

W dniach 20-22 czerwca 2019 roku katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Warto odwiedzić go ponownie!

***

Tytuł audycji: Potrójne pasmo przenoszenia
Prowadzący: Michał Margański
Gość: Adam Godziek (szef artystyczny FTNMK)
Data emisji:
17.04.2019
Godzina emisji: 11.30

(mat. prasowe/ml)