Mocne uderzenie Davida Wolstencrofta

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 11:22
W trakcie naszego spotkania chciałbym przedstawić długogrający debiut Wolstencrofta. Płyta "Working Nights" stanowić będzie pierwszą propozycję jaką dziś dla Państwa przygotowałem. Ponadto w drugiej godzinie audycji rozprawimy się z najnowszym albumem duetu Justice.
Audio
  • Michał Margan Margański zaprasza na Potrójne Pasmo Przenoszenia
Fragment okładki Working Nights
Fragment okładki "Working Nights"Foto: materiały promocyjne

Powyżej okładka debiutanckiego albumu Davida Wolstencrofta – brytyjskiego producenta i DJ-a działającego pod szyldem Trus'me. W 2007 roku na rynku ukazał się jego pierwszy album "Working Nights". Płyta swoim niekonwencjonalnym brzmieniem łączącym disco i house wywołała spore zainteresowanie wśród melomanów.

Szczególną uwagę zwróciła w środowisku DJ-ów. Prawdopodobnie powodem takiej reakcji było odwołanie się to dosyć mało znanej stylistyki organicznego disco. Muzyki, która nim wdarła się do głównego mainstreamu stanowiła niszę tak pięknie rozwijającą się w czasie kiedy to tryumfy popularności święcił jeszcze funk. Wolstencroft wyciągnął niczym spod ziemi tę stylistykę i pewnie dlatego jego kariera tak błyskawicznie zaczęła się rozwijać. Dziś jego dyskografia liczy dwa studyjne albumy i kilka dobrze przyjętych maksisingli. Ponadto, a może przede wszystkim Trus'me jest szefem wytwórni Prime Numbers wydającej nagrania takich producentów jak Actress, Armour, Fudge Fingas, Linkwood czy Mr.Scruff.

W trakcie naszego spotkania chciałbym przedstawić długogrający debiut Wolstencrofta. Płyta "Working Nights" stanowić będzie pierwszą propozycję jaką dziś dla Państwa przygotowałem. Ponadto w drugiej godzinie audycji rozprawimy się z najnowszym albumem duetu Justice. Po mocnym i stanowczym debiucie w 2007 roku właściwie z każdym kolejnym rokiem emocje związane z wyczekiwaniem na kolejną płytę sięgały zenitu. Zaryzykuję stwierdzenie, że sukces drugiego albumu był wyczuwalny zanim fani mieli okazję usłyszeć jakiekolwiek nagranie z tej płyty. Wreszcie w kwietniu Gaspard Augé i Xavier de Rosnay opublikowali "Civilization" – singiel promujący nowy album "Audio Video Disco". Na premierę całej płyty musieliśmy czekać do października mimo iż w sieci systematycznie publikowano kolejne nagrania z tej płyty. Płyty, której premiera odbyła się w październiku tego roku.

Po wydaniu "Audio Video Disco" emocje jakby opadły. Krytyka dosyć sceptycznie podeszła do tego wydawnictwa. Pojawiały się opinie, że płyta nie niesie już tak dużego ładunku emocjonalnego jak pierwsza, że jest zrobiona na pół gwizdka i nie jest w stanie dorównać pierwszej. Czy rzeczywiście tak jest? Proszę ocenić osobiście. Będzie ku temu szansa ponieważ album usłyszą Państwo już dzisiejszej nocy w ramach dużego wydania Potrójnego Pasma Przenoszenia. Początek audycji punktualnie o 2.00.
Zapraszam serdecznie Margan Margański


PS. Jak zawsze w ramach naszych nocnych spotkań zajmiemy się również historią muzyki klubowej. Czy pamiętają Państwo zespół The KLF? W cyklu Encyklopedia Tanecznej Elektroniki Norbert Borzym (DJ BERT) cofnie się do drugiej połowy lat 80. Do czasów poprzedzających powstanie tej grupy.


Playlista:

1. JUSTICE - GENESIS

02. UNDERWORLD - DOWNPIPE

03. Trus`me - INTRODUCING

04. Trus`me - DRILLING

05. Trus`me - AT THE DISCO

06. Trus`me - WORKING NIGHTS

07. Trus`me - SHAKEA BODY

08. Trus`me - W.A.R

09. Trus`me - NARDA

10. Trus`me - TRUS`US

11. The Justified Ancients of Mu Mu - All You Need Is Love

12. JUSTICE – Horsepower

13. JUSTICE – Civilization

14. JUSTICE – Ohio

15. JUSTICE – Canon (Primo)

16. JUSTICE – Canon

17. JUSTICE – On`n`On

18. JUSTICE – Brianvision

19. JUSTICE – Parade

20. JUSTICE – New Lands

21. JUSTICE – Helix

22. JUSTICE – Audio, Video, Disco

 

Zobacz więcej na temat: canon