X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spacerownik po Warszawie Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 16:00
Dzięki specjalnej aplikacji na smartfony można już przemierzać stolicę śladami wielkiego kompozytora.
Audio
Spacernik po Warszawie Lutosławskiego
Spacernik po Warszawie LutosławskiegoFoto: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

W związku z obchodami Roku Witolda Lutosławskiego został przygotowany multimedialny przewodnik po miejscach w Warszawie związanych z kompozytorem. Dzięki niemu można w ciekawy sposób poznać fakty z życia twórcy, miejsca, w których bywał, osoby, które miały wpływ na jego życie prywatne i zawodowe, poznać jego twórczość, a także przekonać się, jak silne więzi łączyły go z rodzinnym miastem.
- Przewodnik zawiera wszystkie ważne informacje na temat życia Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Składa się z 56 punktów, które zebrane są w 7 tematycznych tras - mówi w audycji "Potrójne Pasmo Przenoszenia" dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, dr Artur Szklener. Treść przewodnika zmieściłaby się na około 120 stronach. Muzykolog Danuta Gwizdalanka, która przygotowała jego merytoryczną część, podkreśla w rozmowie z Michałem Margańskim, że praca nad spacerownikiem była dla niej wyzwaniem.
Zobacz serwis specjalny: WITOLD LUTOSŁAWSKI W POLSKIM RADIU>>>
Przewodnik powstał dzięki współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Instytutu Muzyki i Tańca oraz Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w wersji na trzy platformy - Android (od 25 stycznia) oraz IOS i Windows Phone (na początku lutego), w języku polskim oraz angielskim.

Wysłuchaj całej audycji!

Czytaj także

Tureccy pianiści i dzieci ze Stalowej Woli, czyli kto lubi Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 22:30
O nieistniejącym koncercie, który zawiódł małżeństwo Lutosławskich do Stambułu, oraz o pewnym wzruszającym liście opowiedział wybitny kompozytor w 1979 roku Ewie Heine.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Lutosławski jadł rybę z królową Elżbietą

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 23:30
- Jak wszyscy wiedzą, Iwaszkiewicz był snobem. Trzeba było komunizmu, żeby mógł gościć u siebie w domu na śniadaniu królową... - żartował Witold Lutosławski, wspominając wizytę belgijskiej monarchini w Warszawie w 1955 roku.
rozwiń zwiń