"Random Access Memories" Daft Punk - "Nawet okładka jest zapożyczeniem"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 17:40
- To jest płyta, do której Daft Punk dążył przez 20 lat - twierdzi Agnieszka Szydłowska. Z kolei Marcin "Harper" Hubert pyta: - Gdzie się podziały tamte roboty? W Trójce odbyła się gorąca dyskusja dziennikarzy muzycznych o najnowszej płycie duetu.
Audio
  • Random Access Memories - recenzja dziennikarzy (Potrójne Pasmo Przenoszenia/Trójka)
Daft Punk
Daft Punk Foto: materiały promocyjne

/

Trudno o płytę wydaną w ciągu kilku ostatnich lat, która byłaby tak często komentowana. Gdzie leży przyczyna tak wielkiego zainteresowania tym albumem? Czy Daft Punkowie nagrali płytę wybitną? Czy może całe zamieszanie wokół niej jest spowodowane olbrzymią promocją?
Z tymi pytaniami Michał Margański zwrócił się do osób, które znają twórczość duetu nie tylko od momentu ukazania się ich najnowszej płyty, a od czasu kiedy przyjęli nazwę Daft Punk i ukryli się pod kaskami.  
Marcin "Harper" Hubert , dziennikarz radiowej Czwórki uważa, że ta płyta daje przyjemność z słuchania, ale jest to przyjemność błaha, ulotna. - Zamiast szczerej pasji, autentyczności, słyszalnej choćby na pierwszej płycie ”Homework”, mamy tu stylizację. Sprawną, ale jednak stylizację - przekonywał.
Lista Przebojów Programu Trzeciego: Daft Punk bierze wszystko >>>

/

Gość Michała Margańskiego zauważył, że  nawet okładka  albumu  Random Access Memories  jest zapożyczeniem. -  Stanowi nawiązanie do płyty "Mandre” wydanej w roku 1977 przez Motown. Gdyby nie ta cała oprawa, medialny szum, to z tego albumu tak naprawdę niewiele by zostało - stwierdził.
Agnieszka Szydłowska przyznała, że jest wielką fanką "Random Access Memories”. - Pokochałam wiele utworów z tego albumu i właściwie każdy z innego powodu. Dla mnie to jest płyta, do której Daft Punk dążył przez 20 lat - mówiła.
Dziennikarka chwaliła też promocję płytę. - Już dawno nie widziałam tak pomysłowo i w istocie prosto poprowadzonej kampanii - powiedziała. Z kolei Grzegorz Hoffmann uważa, że płyta nie jest warta takiego rozgłosu, jaki ją spotkał. -  Bez wątpienia nie jest to rzecz wybitna - mówił.
W audycji wypowiadali się także: Hirek Wrona , Norbert Borzym (Bert) , dziennikarz radiowej Czwórki, oraz Michał Zioło , organizator jedynego koncertu Daft Punk w Polsce.

"Potrójne Pasmo Przenoszenia" na antenie Trójki w nocy ze środy na czwartek od godz. 2.00 do 4.00.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

DJ Shadow: nie jestem winylowym snobem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 16:30
Zbiera winyle, ma ich ponad 100 tys., dla części z nich musi wynajmować magazyny. - Jestem otwarty na muzykę bez względu na nośnik - mówi Josh Davis, najważniejszy twórca hip-hopu instrumentalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daft Punk feat. Pharrell Williams & Nile Rodgers "Get Lucky"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 04:00
"Get Lucky" zwiastuje album "Random Access Memories", który ukaże się z Trójkowym Znakiem Jakości. Płyta do sprzedaży trafi 21 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lista Przebojów z Gdyni: Daft Punk bierze wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 22:00
Na pierwszym miejscu niezwykłej, bo nadawanej z Gdyni, Listy Przebojów Programu Trzeciego znalazła się piosenka "Get lucky" francuskiego duetu Daft Punk, na drugie spadł lider poprzedniego zestawienia czyli Jaromir Nohavica, a na trzecie wspiął się Dawid Podsiadło.
rozwiń zwiń