X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Poniedzielski o tym, co to jest "październiczenie"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 15:32
Andrzej Poniedzielski - autor sformułowania - wyjaśnia, że to proces, gdy się zauważa, iż nie wszystkie zmysły działają, tak jak niegdyś. Ale człowiek się nawet z tego cieszy.
Audio
  • Andrzej Poniedzielski gościem Artura Andrusa (Akademia rozrywki/ Trójka)
Andrzej Poniedzielski
Andrzej PoniedzielskiFoto: Polskie Radio

- Tym to się różni od chwilowej utraty dobrego samopoczucia, że w pewnym wieku człowiek zaczyna się cieszyć, że mu te zmysły nie działają, tak jak dawniej - mówi gość Artura Andrusa. 

Dodaje, że to piękne uczucie, gdy zmysły zanikają. - Nie za szybko, powoli i na dodatek nie jest to związane z chwilowym złym samopoczuciem - wyjaśnia. - W pewnym wieku trzeba obniżać poprzeczkę wymagań względem świata i wtedy jest pięknie - twierdzi.

W audycji możemy się też dowiedzieć, czy istnieje "listopadzenie" i jak sobie radzić z cudzą młodością. Andrzej Poniedzielski opowiada też o obchodach swojego jubileuszu, na których wystąpi Dawid Podsiadło.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki

Prowadzi: Artur Andrus

Goście: Andrzej Poniedzielski (satyryk, autor tekstów piosenek)

Data audycji: 8.10.2015

Godzina audycji: 14.05

mp/ei/fbi

Czytaj także

Śmiech, żart i ironia. Poznajcie historię polskiego kabaretu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 16:02
Od Zielonego Balonika do Mumio. Między laboratorium artystycznym a towarzyską biesiadą. Od kabaretu literackiego do rewii. Po radio i telewizję. Książka Izoldy Kiec to pierwsza biografia polskiego kabaretu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski – artysta, który przyprowadził piosenkę do człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 22:00
Urodziny Wojciecha Młynarskiego to okazja do rozmowy o jego twórczości. - Zazwyczaj w takich okolicznościach mówi się "Do życzeń dołączamy piosenkę". My do życzeń dołączmy audycję - tak Artur Andrus zapowiada specjalne wydanie "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznany portret Wiesława Gołasa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 12:00
Gościem "Akademii Rozrywki" i Artura Andrusa była Agnieszka Gołas, autorka książki o Wiesławie Gołasie i córka znanego aktora.
rozwiń zwiń