Andrzej Poniedzielski o tym, co to jest "październiczenie"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 15:32
Andrzej Poniedzielski - autor sformułowania - wyjaśnia, że to proces, gdy się zauważa, iż nie wszystkie zmysły działają, tak jak niegdyś. Ale człowiek się nawet z tego cieszy.
Audio
  • Andrzej Poniedzielski gościem Artura Andrusa (Akademia rozrywki/ Trójka)
Andrzej Poniedzielski
Andrzej PoniedzielskiFoto: Polskie Radio

- Tym to się różni od chwilowej utraty dobrego samopoczucia, że w pewnym wieku człowiek zaczyna się cieszyć, że mu te zmysły nie działają, tak jak dawniej - mówi gość Artura Andrusa. 

Dodaje, że to piękne uczucie, gdy zmysły zanikają. - Nie za szybko, powoli i na dodatek nie jest to związane z chwilowym złym samopoczuciem - wyjaśnia. - W pewnym wieku trzeba obniżać poprzeczkę wymagań względem świata i wtedy jest pięknie - twierdzi.

W audycji możemy się też dowiedzieć, czy istnieje "listopadzenie" i jak sobie radzić z cudzą młodością. Andrzej Poniedzielski opowiada też o obchodach swojego jubileuszu, na których wystąpi Dawid Podsiadło.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki

Prowadzi: Artur Andrus

Goście: Andrzej Poniedzielski (satyryk, autor tekstów piosenek)

Data audycji: 8.10.2015

Godzina audycji: 14.05

mp/ei/fbi

Czytaj także

Śmiech, żart i ironia. Poznajcie historię polskiego kabaretu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 16:02
Od Zielonego Balonika do Mumio. Między laboratorium artystycznym a towarzyską biesiadą. Od kabaretu literackiego do rewii. Po radio i telewizję. Książka Izoldy Kiec to pierwsza biografia polskiego kabaretu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski – artysta, który przyprowadził piosenkę do człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 22:00
Urodziny Wojciecha Młynarskiego to okazja do rozmowy o jego twórczości. - Zazwyczaj w takich okolicznościach mówi się "Do życzeń dołączamy piosenkę". My do życzeń dołączmy audycję - tak Artur Andrus zapowiada specjalne wydanie "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznany portret Wiesława Gołasa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 12:00
Gościem "Akademii Rozrywki" i Artura Andrusa była Agnieszka Gołas, autorka książki o Wiesławie Gołasie i córka znanego aktora.
rozwiń zwiń