Piotr Machalica śpiewa i... nie pręży firan

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 16:14
Płyta Piotra Machalicy "Piaskownica" to zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty. Obaj panowie do wspólnego projektu długo dojrzewali.
Audio
  • Piotr Machalica opowiada o płycie "Piaskownica" (Akademia rozrywki/ Trójka)
Fragment okładki płyty Piaskownica
Fragment okładki płyty "Piaskownica"Foto: mat. prom.

Znają się od 15 lat. Pomysł wspólnej płyty powstał dawno temu, ale na realizację musiał trochę poczekać. - Uwodzi mnie poezja Jana Wołka, trafia w moją duszę. Zresztą on sam na przestrzeni lat bardzo się zmienił - mówił Piotr Machalica.

Jednak Jan Wołek na początku nie chciał przesłuchać płyty. - Ostatecznie jednak to zrobił, bo zadzwonił do mnie i powiedział: Wiesz, mam wrażenie, że nie prężymy firan. I to mnie bardzo uspokoiło - wspominał rozmówca Artura Andrusa.

W audycji można też usłyszeć nagrania z krążka i taneczną historię o tym, co stało się na koncercie Piotra Machalicy przez jego nieuwagę.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Goście: Piotr Machalica
Data audycji: 13.10.2015
Godzina audycji: 14.05

ei/fbi/mk

Czytaj także

Nieznany portret Wiesława Gołasa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 12:00
Gościem "Akademii Rozrywki" i Artura Andrusa była Agnieszka Gołas, autorka książki o Wiesławie Gołasie i córka znanego aktora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Andrus: wolę "snujowate" piosenki

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 22:00
Anna Gacek od razu wiedziała, że to właśnie Artur Andrus jest gościem kolejnego odcinka "Ja tu gram". - Jest tu mocny nacisk na słowo "szczęście" - stwierdziła, omawiając utwory wybrane przez dziennikarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Poniedzielski o tym, co to jest "październiczenie"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 15:32
Andrzej Poniedzielski - autor sformułowania - wyjaśnia, że to proces, gdy się zauważa, iż nie wszystkie zmysły działają, tak jak niegdyś. Ale człowiek się nawet z tego cieszy.
rozwiń zwiń