"Szpile Satyrykonu 2016" wręczone!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 15:00
- Teksty Wojciecha Młynarskiego i to, co robił do tej pory, idealnie pasują do idei "Szpil" - mówił Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury - organizatora Satyrykonu.
Audio
  • "Szpile Satyrykonu 2016" wręczone! (Akademia rozrywki/Trójka)
Jednym z laureatów jest Wojciech Młynarski
Jednym z laureatów jest Wojciech MłynarskiFoto: Wojciech Kusiński

W "Akademii rozrywki" oficjalnie wręczyliśmy "Szpile Satyrykonu 2016"! W tym roku "Szpile" otrzymali: Joanna Kołaczkowska, która została uhonorowana za "talent na miarę Ireny Kwiatkowskiej, bycie mistrzynią improwizacji i wbijania szpil tam gdzie trzeba" oraz Wojciech Młynarski "ponieważ Jego teksty znowu są nam potrzebne jak tlen. Nie straciły na aktualności i pomagają nam przetrwać kolejną paranoję".

Laureatów "Szpil Satyrykonu 2016" wyłoniła Kapituła, w skład której weszli: Artur Andrus, Magda Czapińska, Magda Piekarska, Janusz Weiss i Grzegorz Szczepaniak.

Legnicki Satyrykon to pierwszy i najstarszy nieprzerwanie istniejący międzynarodowy konkurs plastyczny i festiwal satyryczny w Polsce. Od początku towarzyszyły mu działania wykraczające poza sztuki plastyczne. Do tej tradycji nawiązuje również niniejsza, stosunkowo "młoda" w porównaniu z blisko 40-letnią historią imprezy inicjatywa nagradzania niepokornych, inspirujących osobowości. Od 2013 roku podczas Satyrykonu przyznawane są "Szpile" za: otwarty umysł, poczucie humoru, dystans do siebie i otaczającego świata.

"Szpile" do tej pory otrzymali - Maria Peszek i Marek Raczkowski (2013), Robert Górski i Tymon Tymański (2014), Michał Walczak i Maciej Łubieński jako twórcy "Pożaru w burdelu" oraz Maria Czubaszek (2015). Statuetkę zaprojektował rzeźbiarz Leszek Michalski.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania "Akademii Rozrywki", w której rozmawiamy z Joanną Kołaczkowską - laureatką tegorocznej nagrody.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Goście: Joanna Kołaczkowska (laureatka "Szpili Satyrykonu 2016"), Elżbieta Pietraszko (szefowa Satyrykonu), Grzegorz Szczepaniak (dyrektor Legnickiego Centrum Kultury - organizatora Satyrykonu)
Data audycji: 15.9.2016
Godzina audycji: 13.07

fbi/ei


Czytaj także

Trójkowy wieczór z Wojciechem Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 17:00
Dzisiejszy "Klub Trójki" będzie poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego. Audycja będzie okazją do świętowania 74. urodzin artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski – artysta, który przyprowadził piosenkę do człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 22:00
Urodziny Wojciecha Młynarskiego to okazja do rozmowy o jego twórczości. - Zazwyczaj w takich okolicznościach mówi się "Do życzeń dołączamy piosenkę". My do życzeń dołączmy audycję - tak Artur Andrus zapowiada specjalne wydanie "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń