Magda Umer i jej "Bezsenna noc"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 16:00
Autorka tekstów i wokalistka Magda Umer opowiedziała w Trójce o swojej najnowszej płycie nagranej z Bogdanem Hołownią - "Bezsenna noc".
Audio
  • Magda Umer opowiada o swojej najnowszej płycie (Akademia rozrywki/ Trójka)
Magda Umer to piosenkarka, wykonawczyni poezji śpiewanej, dziennikarka, reżyser, scenarzystka, aktorka i autorka recitali
Magda Umer to piosenkarka, wykonawczyni poezji śpiewanej, dziennikarka, reżyser, scenarzystka, aktorka i autorka recitaliFoto: N. Grzeszczyk/ PR3

Ten album to "koncert na głos i fortepian". Jak przyznała artystka, zawiera on 15 piosenek aktualnie najbliższych jej sercu. - Nie są najweselsze, ale w tych smutnych piosenkach próbuję się także złapać uśmiech - dodała.

Na płycie znalazły się piosenki do słów wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Korczakowskiego, Andrzeja Bianusza, Wincentego Fabera. Wśród kompozytorów same sławy: Henryk Wars, Władysław Dan Daniłowski, G. Cioffi, George Gershwin, Pat Johnson, Max Steiner, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Joseph Kosma, Zygmunt Konieczny.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Goście: Magda Umer (wokalistka, autorka tekstów, reżyser)
Data audycji: 4.10.2015
Godzina audycji: 13.30

ei/mk

Czytaj także

Magda Umer o "młodej radości na stare lata"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 17:00
Na rynek trafił właśnie album "Duety. Tak młodo jak teraz". W rozmowie z Markiem Niedźwieckim opowiedziała o tym wydawnictwie Magda Umer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękny świat mądrych bajek

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 17:04
I w studiu wyjątkowy gość, który wspaniale potrafi go tłumaczyć - piosenkarka, dziennikarka, aktorka, scenarzystka, reżyserka Magda Umer.
rozwiń zwiń