Wspominamy Bohdana Smolenia

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 17:00
- Bohdan Smoleń był maskotką towarzystwa, co bynajmniej nie oznaczało, że nie był autorytetem - mówi Anna Treter.
Audio
  • Wspominamy Bohdana Smolenia (Akademia rozrywki/Trójka)
Bohdan Smoleń, zdjęcie z 2013 roku
Bohdan Smoleń, zdjęcie z 2013 rokuFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Znany satyryk, członek popularnego w czasach PRL kabaretu Tey, zmarł 15 grudnia. Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzyli popularny duet, którego dialogi weszły do historii kabaretu. W Trójce, w rozmowie z Arturem Andrusem, Bohdana Smolenia wspominali jego przyjaciele.

- Potrafił inteligentnie wsadzać szpilki, miał bardzo celne riposty - podkreśla Andrzej Sikorowski i dodaje, że Bohdan Smoleń nie był "ekspansywny ani krzykliwy", za to "podobny na estradzie i w  życiu codziennym".

Z kolei Krzysztof Jaślar zaznacza, że Bohdan Smoleń był w jego ocenie "typem introwertycznym", że "w towarzystwie brylował raczej Zenon Laskowik". - Zapamiętam go jako osobę dosyć małomówną - mówi gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której oczywiście nie mogło zabraknąć archiwalnych nagrań z występów Bohdana Smolenia.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Goście: Anna Treter, Andrzej Sikorowski, Krzysztof Jaślar
Data audycji: 19.12.2016
Godzina audycji: 13.09

mk/fbi

Czytaj także

Andrzej Sikorowski próbuje wyśpiewać Kraków

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 16:00
- Mam świadomości, że kojarzenie mojej osoby z Krakowem jest bardzo wprost. Mnie to nobilituje i jest dla mnie przyjemne - opowiada Andrzej Sikorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Janga-Tomaszewski o drodze samuraja

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:00
- To spektakl o tym, że mężczyzna dąży do ideału samurajską drogą miecza. To upadnie, to się podniesie... - mówił o sztuce "Absolutto re-premiera" aktor Jan Janga-Tomaszewski.
rozwiń zwiń