Blues Flowers i ich wielowątkowy "Kryminał"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 20:30
– Piosenka "Kryminał" została nagrana w dwóch wersjach: krótszej, radiowej i pełnej, płytowej. Czyli ci, którzy kupią płytę, poznają obie wersje – żartują goście Natalii Grzeszczyk, zespół Blues Flowers.
Audio
  • Blues Flowers i ich wielowątkowy "Kryminał" (Akademia rozrywki/Trójka)
Zespół Blues Flowers
Zespół Blues Flowers Foto: Joachim Krukowski

Płyta "Kryminał" zespołu Blues Flowers to nie tylko muzyka. Jak mówią Robert Grześkowiak i Jarosław Jaromi Drażewski, ich płytę należy również… przeczytać. – Potraktowałbym ten krążek jak książkę, jak dobry kryminał. A dobry kryminał to taki, w którym przestępcę się łapie, tajemnica się rozwiązuje. Tutaj sytuacja jest nieco bardziej pokręcona – zaznaczają członkowie Blues Flowers.

Na albumie znalazło się wiele odniesień i aluzji. – Utwór "Carlos" to muzyczne nawiązanie do Carlosa Santany. Z kolei "Sprzyjające okoliczności przyrody" to nietypowe spojrzenie na świat zwierząt – opowiadają muzycy.

Jakie jeszcze niespodzianki czekają na słuchaczy? Jak muzycy nawiązali w swoich utworach do radiowej Trójki? Tego można dowiedzieć się z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
Natalia Grzeszczyk
Gość:
Robert Grześkowiak i Jarosław Jaromi Drażewski (zespół Blues Flowers)
Data audycji
 10.11.2017
Godzina emisji: 13.16

ml/mk

Czytaj także

"Nocny Bohdan" i opowieści z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 08:00
Niedługo będzie obchodził urodziny, wkrótce wydaje płytę (pierwszą od 1989 roku) z nowymi piosenkami. Bohdan Łazuka był gościem Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mistrz. Absolutnie" – wspomnienia o Wojciechu Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 15:30
Ukazała się właśnie książka Katarzyny Szydłowskiej-Kalukin "Mistrz. Absolutnie". Zawiera ona wspomnienia o Wojciechu Młynarskim opowiadane przez tych, którzy go znali. Autorka publikacji była gościem Natalii Grzeszczyk.
rozwiń zwiń