X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Blues Flowers i ich wielowątkowy "Kryminał"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 20:30
– Piosenka "Kryminał" została nagrana w dwóch wersjach: krótszej, radiowej i pełnej, płytowej. Czyli ci, którzy kupią płytę, poznają obie wersje – żartują goście Natalii Grzeszczyk, zespół Blues Flowers.
Audio
  • Blues Flowers i ich wielowątkowy "Kryminał" (Akademia rozrywki/Trójka)
Zespół Blues Flowers
Zespół Blues Flowers Foto: Joachim Krukowski

Płyta "Kryminał" zespołu Blues Flowers to nie tylko muzyka. Jak mówią Robert Grześkowiak i Jarosław Jaromi Drażewski, ich płytę należy również… przeczytać. – Potraktowałbym ten krążek jak książkę, jak dobry kryminał. A dobry kryminał to taki, w którym przestępcę się łapie, tajemnica się rozwiązuje. Tutaj sytuacja jest nieco bardziej pokręcona – zaznaczają członkowie Blues Flowers.

Na albumie znalazło się wiele odniesień i aluzji. – Utwór "Carlos" to muzyczne nawiązanie do Carlosa Santany. Z kolei "Sprzyjające okoliczności przyrody" to nietypowe spojrzenie na świat zwierząt – opowiadają muzycy.

Jakie jeszcze niespodzianki czekają na słuchaczy? Jak muzycy nawiązali w swoich utworach do radiowej Trójki? Tego można dowiedzieć się z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
Natalia Grzeszczyk
Gość:
Robert Grześkowiak i Jarosław Jaromi Drażewski (zespół Blues Flowers)
Data audycji
 10.11.2017
Godzina emisji: 13.16

ml/mk

Czytaj także

"Nocny Bohdan" i opowieści z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 08:00
Niedługo będzie obchodził urodziny, wkrótce wydaje płytę (pierwszą od 1989 roku) z nowymi piosenkami. Bohdan Łazuka był gościem Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mistrz. Absolutnie" – wspomnienia o Wojciechu Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 15:30
Ukazała się właśnie książka Katarzyny Szydłowskiej-Kalukin "Mistrz. Absolutnie". Zawiera ona wspomnienia o Wojciechu Młynarskim opowiadane przez tych, którzy go znali. Autorka publikacji była gościem Natalii Grzeszczyk.
rozwiń zwiń