X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sienkiewicz i Kleyff wykładają piękno!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 14:43
- Chcemy zwracać uwagę na urodę życia, na drugiego człowieka oraz na fakt, że piękno może kryć się w niewielkim wycinku rzeczywistości - mówi Kuba Sienkiewicz w rozmowie z Arturem Andrusem. Pomysł zaowocował pewnym edukacyjno-naukowym projektem...
Audio
Jakub Sienkiewicz
Jakub SienkiewiczFoto: fot. pl:Wikipedysta:Byko/Wikimedia Commons/Lic. CC

W 1997 roku lider Elektrycznych Gitar wydał płytę "Źródło", złożoną wyłącznie z piosenek Jacka Kleyffa, a podczas koncertów - jak sam przyznaje - nieustannie sięga po utwory barda. Nie dziwi więc, że ze współpracy i przyjaźni dwóch artystów zrodził się pomysł na nowy, tym razem naukowy projekt. - Dla studentów warszawskich uczelni zostały stworzone zajęcia, których głównym tematem jest uwrażliwianie na piękno - wyjaśnia Kuba Sienkiewicz w "Akademii Rozrywki".

Kleyff - malarz - i Sienkiewicz - lekarz - zostali wykładowcami fakultatywnych zajęć pod nazwą "Jeszcze więcej", w których - jak dotąd - uczestniczyć mogą studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych.

W rozmowie z Arturem Andrusem Kuba Sienkiewicz przyznał, że zdarzało mu się zabierać gitarę do szpitala, gdy ... miał dyżur w Sylwestra. Unika jednak żargonu medycznego w piosenkach. - Nie lubię też, gdy inni wykonawcy, czy autorzy używają takich określeń, jak "schizofrenia" czy "paranoja", nie wiedząc, co one znaczą - przyznał, goszcząc w Trójce.

Z kim jeszcze współpracuje i dlaczego mnoży tytuły swoich recitali? Czym jest stan pomroczny i gdzie w najbliższym czasie można posłuchać Kuby Sienkiewicza, dowiesz się, słuchając całej rozmowy.

"Akademia rozrywki" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 13.05. Zapraszamy!

Czytaj także

Kuba Sienkiewicz skończył 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 21:00
Urodził się 24 listopada 1961 roku. 31 lat później nagrał "Wielką radość" - jedną z najważniejszych polskich płyt tamtej dekady. Posłuchajcie historii debiutu Elektrycznych Gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki największych bardów na stronie PR

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 16:15
Polskie Radio uruchomiło na platformie internetowej moje.polskieradio.pl kolejny kanał tematyczny - "Piosenki Niezależnych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kleyff: najbardziej ludzkie jest milczenie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 17:50
Bard, poeta, kompozytor i malarz. Sam o sobie lubi mówić, że nie wypowiada się, tylko odpowiada. Ta zasada doskonale sprawdziła się przy pracy nad jego biografią zatytułowaną "Rozmowa". Książka ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileusz Zbigniewa Łapińskiego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 07:00
W dniu 65. urodzin pianisty wybrane utwory zaprezentowali goście wieczoru. Koncert był dedykowany Przemysławowi Gintrowskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Sienkiewicz: lubię piosenki pisane obecnie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 17:09
Lider zespołu Elektryczne gitary przyznał, że woli grać nowe piosenki, a jeśli ma grać stare to w nowych opracowaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Andrus pokonał Adele i znalazł się na językach

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 09:12
"Myśliwiecka" - album z kabaretowymi piosenkami Artura Andrusa był najczęściej kupowaną płytą roku 2012 i uplasował się na pierwszymi miejscu zestawienia OLiS.
rozwiń zwiń