X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magda Wójcik

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2008 14:00
Dzisiaj swoje fascynacje muzyczne przedstawi Magda Wójcik z zespołu Goya.
Audio

Dzisiaj gościmy Magdalenę Wójcik wokalistkę grupy Goya. Artystka w wieku licealnym brała udział w licznych przeglądach piosenki (część repertuaru, jaki wtedy prezentowała ukazała się w 1993 roku na kasecie, nakładem Dalmafonu). Podczas jednego z koncertów, na Magdę zwrócił uwagę dyrektor A&R wytwórni Pomaton EMI i zaproponował jej wieloletni kontrakt fonograficzny oraz przenosiny do Warszawy. Tam zaczęła się uczyć śpiewu w szkole muzycznej, gdzie spotkała muzyków, z którymi założyła zespół Goya. Byli to między innymi Grzegorz Jędrach i Rafał Gorączkowski, którzy do dziś, wraz z Magdą, stanowią trzon formacji.

Grupa powstała w 1995 roku. Jej debiut "Goya" ukazał się trzy lata później, 5 maja 1998 roku. Promowały go trzy single: "Bo ya", "Śpij i śnij" oraz "Kupię sobie dom".

Zespół założył własne studio, w którym powoli zaczął przygotowywać materiał na kolejny album. Pierwszym wyprodukowanym tam utworem był cover Nirvany "Smells Like Teen Spirit", który na naszej, trójkowej liście przebojów utrzymywał się przez 21 tygodni.

W 2003 roku ukazał się drugi album zespołu Goya zatytułowany "Kawałek po kawałku". Promowały go single: "Będę się starać", "Jeśli będę taka" i tytułowy "Kawałek po kawałku".

2 lipca Magda Wójcik wystąpiła u boku Nigela Kennedy'ego, który w Filharmonii prezentował utwory z jego ostatniego albumu "East Meets East". Zaśpiewała partię wokalną w utworze "Ajde Jano". Goya wystąpiła także przed koncertem Petera Gabriela w Poznaniu.

Oto prywatna kolekcja Magdy Wójcik:

Sheryl Crow Redemption Day

John Mayer Belief

Jonni Mitchell You Turn Me On

Queens of the Stone Age Make It Wit Chu

Lipali Sen o lepszym dniu

Fall Out Boy Thanks For The Memories

Justin Timberlake Cry Me A River

Zapraszam,

Artur Orzech

Czytaj także

Michał Urbaniak

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 10:50
Z okazji 50 rocznicy wydania kultowej płyty "Kind of Blue" Michał Urbaniak nagrał album będący hołdem dla Milesa Davisa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Wójcik

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2009 14:00
Dzisiaj Magda Wójcik czyli Goya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 14:00
Dzisiaj swoje fascynacje muzyczne przedstawia Ewa Bem.
rozwiń zwiń