"Wracając z podróży, nie pamiętałam numeru mieszkania"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 20:30
- Przez czas wyjazdu byłam daleko od domu, nie tylko ciałem, ale i duchem - przyznaje Anna Jackowska, która na motocyklu samotnie zwiedziła Chorwację, Portugalię, Maroko, Syrię, Jordanię i Bałkany. Za tę ostatnią wyprawę w 2010 roku otrzymała nagrodę National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku.
Audio
  • "Wracając z podróży, nie pamiętałam numeru mieszkania" (Reportaż/Trójka)
Wracając z podróży, nie pamiętałam numeru mieszkania
Foto: archiwum prywatne bohaterki reportażu

- Przejechałam prawie 80 tys. kilometrów, ale to nie one oceniają wartość podróży. Ważne jest, kogo się spotkało, co się wydarzyło - podkreśla.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

W 2011 przejechała USA. Ciekawość świata rozbudzili w niej rodzice. Pracowała w korporacji, ale w pewnym momencie poczuła, że brak jej tchu, nie ma czasu dla siebie. - Odejście z firmy było dla mnie trudne. Wiedziałam, że nie chcę tak żyć, ale nie wiedziałam jeszcze jak chcę, żeby wyglądało moje życie - przyznaje bohaterka reportażu.

Anna Jackowska zdecydowała, że chce podróżować, fotografować i opisywać swoje podróże. Samotne wyjazdy hartują charakter. Nie ma się do kogo odezwać, zmęczenie po całodziennej wyprawie daje w kość, ale nie wyobraża sobie życia bez samotnego podróżowania na motocyklu. - Uwielbiam ten moment, kiedy siadam na motocykl. W podróży towarzyszy mi zawsze muzyka: wiatr i szum silnika. W każdą podróż wybieram się na innym motocyklu. Jestem kobietą, więc zmieniam motory jak rękawiczki. Myślę o motocyklu jak o partnerze. Opowiadając o wyjazdach, mówię w  liczbie mnogiej: "pojechaliśmy", "zatrzymaliśmy się", co często budzi konsternację, bo przecież byłam sama… - mówi.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Dziewczyna z motocyklem" Joanny Bogusławskiej.

Do słuchania "Reportaży" w Trójce zapraszamy od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(gs/mk)

Czytaj także

Czy naprawdę dbamy o zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 18:57
Każdy z nas ma lub miał w domu jakiegoś zwierzaka: psa, kota, świnkę morską, kanarka czy chomika. Wydawać by się mogło, że wszyscy jesteśmy troskliwymi i odpowiedzialnymi właścicielami. Lekarze weterynarii mają jednak trochę inne zdanie…
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byliśmy na Majdanie, by walczyć o ukraińską godność"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 12:53
- Nie mogliśmy normalnie pracować, żyć. Przestała istnieć klasa średnia. Wszędzie trzeba było płacić. W sądach, milicji, służbie podatkowej. Niczego dobrego nie było, był po prostu strach - mówi jeden z Ukraińców, którzy trafili do Polski na leczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla mnie dom to jest wszystko. Wyprowadzę się z niego tylko na cmentarz"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 06:43
- Nie wiem jak to się stało, że ten dom nie jest nasz - mówi starsza kobieta, chorująca na Alzheimera, która została podstępnie pozbawiona domu przez opiekunkę. Teraz może się wraz z synem znaleźć na bruku.
rozwiń zwiń