X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zapłacił kaucję za skazanego, który ukradł batonik wart 99 groszy i ma problemy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 09:25
Chory psychicznie mężczyzna ukradł batonik wart 99 groszy. Został za to ukarany grzywną w wysokości 100 złotych. Nie zapłacił, więc trafił do aresztu na pięć dni. Sprawą zainteresował się dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie Krzysztof Olkowicz. Za ukaranego wpłacił 40 złotych i teraz sam ma problemy.
Audio
  • Zapłacił kaucję za skazanego, który ukradł batonik wart 99 groszy i ma problemy (Trójka/Reportaż)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/EastNews

- Ucharakteryzowany na Presleya człowiek poprosił mnie, żebym go wypuścił na dwie godziny z aresztu, bo w domu zostały papużki, które od trzech dni nie mają ziarna i wody - opowiada o spotkaniu ze skazanym Krzysztof Olkowicz. - W zamian za spełnienie prośby oferował wykonanie utworu Presleya - dodaje dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie.
Zachowanie K. wzbudziło w dyrektorze uzasadnione obawy co do stanu zdrowia psychicznego skazanego. - Okazało się, że ma on orzeczoną schizofrenię paranoidalną, że leczy się i jest całkowicie ubezwłasnowolniony, ma opiekuna prawnego - wyjaśnia Olkowicz i dodaje, że dlatego zdecydował się za skazanego zapłacić 40 złotych.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>
To nie spotkało się z uznaniem innych funkcjonariuszy z okręgu koszalińskiego. Swoje niezadowolenie i zdumienie wyrazili oni w liście skierowanym do ministra sprawiedliwości: (…) "Dyrektor przyznał się publicznie do wpłacenia osobiście grzywny za ukaranego K., czyli przyznał się do popełnienia wykroczenia z artykułu 57. Kodeksu Wykroczeń” - napisali.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>
Czy to co zrobił dyrektor Olkowicz było społecznie szkodliwym wykroczeniem? A może niezgodne z prawem było zamknięcie w areszcie chorego psychicznie człowieka, a jeszcze wcześniej nie zweryfikowanie stanu jego zdrowia podczas przesłuchań?
Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Mikołaje są na świecie”, który przygotowała Joanna Lejtan z Radia Koszalin.

Do słuchania "Reportaży" w Trójce zapraszamy od poniedziałku do czwartku o 18.15.
(ah)

Zobacz więcej na temat: policja psychologia