Polacy w awangardzie wynalazców technologii XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 18:44
Opaska, która monitoruje stan twojego zdrowia, po to, żeby w określonym czasie poinformować cię, że powinieneś się zacząć ruszać, bo zaczynasz przybierać na wadze... Okulary, które zakładasz do snu, by monitorowały Twoją aktywność i budziły cię w taki sposób, żebyś był wyspany. Nadchodzi internet rzeczy.
Audio
  • Polacy w awangardzie wynalazców technologii XXI. wieku (Reportaż/Trójka)
Polacy w awangardzie wynalazców technologii XXI wieku
Foto: Glow Images/ East News

Niepostrzeżenie nadeszły czasy, w których urządzenia używane przez nas komunikują się za pośrednictwem internetu z innymi naszymi urządzeniami - zupełnie bez naszej ingerencji - aby znacząco ułatwiać nam życie i dostosowywać otoczenie do naszych preferencji. Technologia XXI wieku. Wśród wynalazców przodują Polacy.

Jedynym z ostatnich wynalazków, który pojawił się na naszym rynku i jest właśnie testowany w Warszawie są Ifinity Beacons - małe nadajniki, które umożliwiają działanie nawigacji wewnątrz budynków.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

Niewiele osób wie, że u nas, nad Wisłą są ludzie, którzy opracowują przełomowe technologie, które już za chwilę zawojują cały świat. Adam Jesionkiewicz, Paweł Urbański i Krystian Cieślak - twórcy oraz propagatorzy technologii Ifinity Beacons stworzyli aplikację Virtualna Warszawa, w ramach której dostaniemy cyfrową pomoc w załatwianiu spraw urzędowych.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Katarzyny Błaszczyk pt. "Internet wszechrzeczy".

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mp)

Czytaj także

"Alona – życie pomiędzy"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:51
Niedziela, 8 maja, godzina 18.10, Program 1. Historia młodej Ukrainki wychowanej w polskim domu dziecka, która chce pozostać w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śpiewam od kiedy byłam małą dziewczynką"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 20:00
Na wizytówce ma napisane Beatriz Blanco, mezzosoprano i numer telefonu. Beatriz do Polski przyjechała 30 lat temu z Wenezueli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słoiki"- Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 10:25
Środa, 30 kwietnia, godz. 18:15, Program 3. W Warszawie - mieście Słoików, powstaje Muzeum Słoików Świata.
rozwiń zwiń