Namibia - mały raj na Ziemi, który warto poznać

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 04:05
Aldona Klebowska od zawsze marzyła o podróży do Afryki, a dokładniej do Namibii. Za pierwsze zarobione pieniądze udało jej się tam wyjechać. Wyprawa do tego kraju dała początek jej afrykańskiej przygodzie, która trwa do dziś.
Audio
  • "Namibia nie na niby" - reportaż Hanny Wilczyńskiej-Toczko (PR Gdańsk)/ (Reportaż w Trójce)
Namibia - mały raj na Ziemi, który warto poznać
Foto: Glow Images/East News

Aldona Klebowska jest dietetyczką, miłośniczką motorów i podróży. Ale jej największą miłością (poza Kubą, którego poznała na pustyni) jest Afryka, w szczególności Namibia, o której marzyła od dziecka.
Znalazła sposób, żeby tam często bywać. Została pilotem samochodowych rajdów po pustyniach i bezdrożach Namibii, Bocwany, Zimbabwe, Zambii, RPA, Libii, Tunezji. Uwielbia pustynię i tą fascynacją stara się zarazić uczestników safari, które organizuje od wielu lat.
Reportaż w radiowej Trójce >>>
Aldona Klebowska opowiedziała kiedyś koleżance, że bardzo by chciała pojechać do Namibii, na co tamta postukała się w głowę. - Na niby chyba, powiedziała. Do Namibii? A gdzie to jest - wspomina miłośniczka podróży. Jak dodaje, po kilku latach koleżanka wybrała się wraz z nią na wyprawę do egzotycznego kraju.
Miłością do podróży Aldona Klebowska zaraziła się od swojej babci Irki. Opowiadała jej ona wiele, zapewniając, że jeszcze kiedyś wyruszy w świat. - Tak naprawdę miałam to w głowie, że jak będę starsza, tak jak babcia mówiła, to zacznę podróżować. Na początku były to podróże po Europie, a podczas studiów wyjechałam do Walii, by zapracować na pierwszy bilet do Afryki - mówi.

Słuchowiska w Polskim Radiu >>>

Wówczas wybrała się wraz z dwójką znajomych do Namibii na pierwszą daleką wyprawę. - Pijąc wodę z rzeki, mają wielkie odciski na nogach przy 40 stopniowym upale doszliśmy do wodospadu Epupa, które okazały się najpiękniejszym miejscem w Namibii. Zakochałam się w tym miejscu - mówi Klebowska. Stwierdziła, że chciałaby pokazać innym ludziom, że takie małe raje na Ziemi jeszcze istnieją.
Kto jeździ na wyprawy do Afryki? W jaki sposób można "czytać wydmy"? Posłuchaj całego reportażu "Namibia nie na niby" Hanny Wilczyńskiej-Toczko (PR Gdańsk).

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(sm, gs)

Czytaj także

"Śpiewam od kiedy byłam małą dziewczynką"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 20:00
Na wizytówce ma napisane Beatriz Blanco, mezzosoprano i numer telefonu. Beatriz do Polski przyjechała 30 lat temu z Wenezueli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwodna miłość

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 08:27
Joanna Hereta potrzebuje wody do emocjonalnego oczyszczenia. Chciała prowadzić kursy aquaterapii dla dzieci. W bazie nurkowej poznała Janusza. To była miłość od pierwszego wejrzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dają nadzieję tym, którzy tej nadziei już nie mają…

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 19:00
Przychodnia lekarska przy ulicy Smoleńsk 4 w Krakowie przyjmuje nie tylko osoby bezdomne, ale również ubogie i nieubezpieczone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy w awangardzie wynalazców technologii XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 18:44
Opaska, która monitoruje stan twojego zdrowia, po to, żeby w określonym czasie poinformować cię, że powinieneś się zacząć ruszać, bo zaczynasz przybierać na wadze... Okulary, które zakładasz do snu, by monitorowały Twoją aktywność i budziły cię w taki sposób, żebyś był wyspany. Nadchodzi internet rzeczy.
rozwiń zwiń