X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiecznie żywy Ernest Wilimowski

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 12:00
Jako pierwszy piłkarz w historii strzelił cztery gole w jednym meczu mistrzostw świata. Podczas II wojny światowej grał w reprezentacji III Rzeszy. Dla wielu wirtuoz, który talentem w niczym nie ustępował Pelemu albo Maradonie, dla innych zdrajca i alkoholik. Ernest Wilimowski do dziś wzbudza wielkie emocje.
Audio
  • Legenda trwa. Wspomnienie Ernesta Wilimowskiego (Reportaż/Trójka)
Ernest Wilimowski
Ernest WilimowskiFoto: PAP/Picture Alliance

Andrzej Gowarzewski, dziennikarz sportowy, redaktor naczelny cenionej serii "Encyklopedia Piłkarska FUJI" ukazującej się od 1991 roku, ma na temat Wilimowskiego wyrobione zdanie. - Ponad wszelką wątpliwość to był najlepszy polski piłkarz w historii. Być może gdyby doszło do mistrzostwa świata w 1942 roku, nie mówilibyśmy dziś o Pelem, ale właśnie o nim - przekonuje.
Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>
Jego historia mogłaby posłużyć za scenariusz do wspaniałego filmu z wieloma, również tragicznymi zwrotami akcji. Po wybuchu II wojny światowej piłkarz zaczął grać w reprezentacji III Rzeszy. Z tego powodu dla wielu osób jest zdrajcą. - To słowo nie jest tak do końca nie na miejscu - podkreśla Bohdan Tomaszewski.
Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>
Nigdy nie wylewał za kołnierz, był pierwszy do zabawy, co nie przeszkodziło mu w strzeleniu czterech goli dla reprezentacji Polski w meczu z Brazylią na mundialu we Francji w 1938 roku. Był pierwszym piłkarzem w historii, który dokonał takiego wyczynu. Doskonałą formę zachował do ostatnich dni.
Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu "Legenda trwa".
"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.
(ac/mk)

Czytaj także

Większość Polaków nie interesuje się futbolem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 18:33
- Tworzy się takie wrażenie, że wszyscy jesteśmy kibicami, że wszyscy oglądamy mecze. Ja się poczułem wykluczony - mówi w "Pulsie Trójki" Jacek Kucharczyk, szef instytutu spraw publicznych, zadeklarowany antykibic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mioduski i Leśnodorski: to nie pieniądze grają na boisku

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 20:02
- W okresie od trzech do pięciu lat, koncentrując się na kwestiach zarządzania i organizacji, jesteśmy w stanie podnieść poziom sportowy klubu tak, by osiągnąć nasze cele - mówią nowi właściciele Legii Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z cukrzycą można nie tylko normalnie żyć, ale także uprawiać sport

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 09:45
We wrześniu na Węgrzech 16 drużyn piłkarskich zagra w Mistrzostwach Europy dla Diabetyków w Piłkę Halową DIAEURO 2014. Wśród nich będzie także reprezentacja z Polski.
rozwiń zwiń