Co znaczy utrata włosów dla chorych na raka?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 18:50
Jak czują się panie pozbawione tego atrybutu kobiecości? Stwierdzono naukowo, że okazywanie solidaryzmu ma siłę terapeutyczną dla osób borykających się z chorobą. Z tego założenia wyszli organizatorzy akcji "Daję głowę".
Audio
  • Co znaczy utrata włosów dla chorych na raka? (Reportaż/Trójka)
Co znaczy utrata włosów dla chorych na raka?
Foto: Glow Images/East News

Zachęcali ludzi, aby w centrum Wrocławia publicznie ogolili głowy, skrócili włosy, zgolili wąsy lub wygolili zabawny motyw graficzny. Za "każdą głowę” sponsorzy akcji przekazali pieniądze dla Stowarzyszenia Zawsze Kobieta, które zajmuje się pomocą chorym na nowotwór. Efektem akcji jest 80 oddanych warkoczy, ponad 1200 ostrzyżonych głów, a także wiele ogolonych.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Inspiracją do akcji "Daję głowę" jest Elżbieta Wojdyłła. Kobieta choruje na nowotwór, mimo to jest ciągle uśmiechnięta. Żyje aktywnie, prowadzi firmę, pomaga innym. To ona założyła Stowarzyszenie Zawsze Kobieta. Teraz ma nawrót choroby.

W czasie "Daję głowę" pierwszy raz w Europie, a może i na świecie, ludzie publicznie poddawali się obcinaniu włosów i goleniu głów, żeby wesprzeć kobiety chore na nowotwór. Akcja jest pretekstem do pytań, co oznacza utrata włosów dla chorych kobiet.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Magdy Skawińskiej pt. "Włosy".

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mp/mk)

Czytaj także

Kariera młodego piłkarza: zabawa czy walka o przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 18:50
Maks ma 10 lat. Niedawno został najlepszym piłkarzem w swojej grupie wiekowej podczas Turnieju Tymbarku dla dzieci. W piłkę nożną gra od 4 roku życia. Sam mówi, że na pierwszy swój turniej pojechał w sandałach. Teraz dostaje od rodziców i dziadków najnowsze korki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorzy nieprofesjonalni bez taryfy ulgowej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 16:19
Czy każdy może wystąpić na scenie? Np. pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej? Dzieci z ośrodków wychowawczych? Więźniowie? Powstało już wiele spektakli teatralnych, które mają wymiar terapeutyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emczas - muzyk, który ciągle nie ma polskiego obywatelstwa

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 20:00
Robert Emczas Mkrtchyan urodził się w Polsce, ale jest z pochodzenia Ormianinem. Żyje aktywnie i twórczo. Pomaga innym. Mówi, że Polska to jego miejsce. Nie ma polskiego obywatelstwa.
rozwiń zwiń