"Ukryty w liściach"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 08:00
- Nauczyciel to wielkiego drzewo, a uczniowie wokół niego to młode dębiki. Odpowiadamy za ich wzrastanie, ale to oni stworzą nowy las - tak Tomasz Niechoda opowiada o swojej pracy i pasji, które wypełniają mu każdą wolną chwilę. Swój czas dzieli miedzy szkołę a Puszczę Białowieską, w której od lat wyszukuje najstarsze i najgrubsze drzewa.
Dolina rzeki Narewki, Widok na Białowieski Park Narodowy
Dolina rzeki Narewki, Widok na Białowieski Park Narodowy Foto: Krzysztof Maria Różański/Wikimedia Commons

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>
Uczniowie wiernie mu kibicują i szanują za niekonwencjonalne metody nauki historii, którą pedagog traktuje jak drzewo życia.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Piłka na ucho" Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet (PR Lublin) we wtorek (16 września) o godz. 18.15.

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

Czytaj także

Miłość Polki i Niemca z wielką historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 18:30
Pierwszy mąż Aliny był Niemcem. Nie traktował jej dobrze, jeszcze za starych komunistycznych czasów wytykał jej, że jest Polką, więc z gorszej części świata. Rozstali się. Klausa znała początkowo tylko służbowo i przez telefon. Pewnego dnia zjawił się u niej z nietypową prośbą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewidomy golfista: piłka w dołku brzmi jak muzyka w uszach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 21:00
Paweł Urbański wszedł na Kilimandżaro, testował nowe technologie, a ostatnio nauczył się grać w golfa. Żyje jak normalny 30-latek, chociaż nie widzi od 13. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspres wolności - podróż szlakiem upadku komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 18:00
Grupa młodych ludzi z różnych krajów Europy wyruszyła w niezwykłą podróż szlakiem upadku komunizmu. Większość z nich urodziła się, a wszyscy dorastali już w wolnej Europie.
rozwiń zwiń