Oława. W tym mieście "się dzieje"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 20:20
"Lokalni bohaterowie" to projekt o osobach, które mieszkają w Oławie i które miały bądź mają pasję, a zarazem stabilnie stoją na nogach - mówią pomysłodawcy niezwykłej akcji artystycznej.
Audio
  • Oława. W tym mieście "się dzieje" (Reportaż/Trójka)
Zamek Sobieskich w Oławie
Zamek Sobieskich w OławieFoto: Sławomir Milejski/wikimedia commons

Młodzi artyści z Oławy chcą zwrócić uwagę mieszkańców na ludzi, którzy niekoniecznie są sławni i znani, ale w ich oczach zasłużyli na wyróżnienie. Zdaniem artystów małe miasto wcale nie musi przeszkadzać w zrobieniu czegoś wielkiego.- Chcieliśmy zawalczyć ze stereotypem, że Oława to sypialnia Wrocławia i że tu nic się dzieje. Chcemy pokazać, że jednak się dzieje - podkreślają.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>

Wybrali cztery osoby: Katarzynę Ostapską - sztangistkę, Mateusza Kotwickiego - muzyka i sportowca, Błażeja Prochownika - młodego gitarzystę i Józefa Mąkowskiego - nieżyjącego już kowala, który miał swój warsztat przy żydowskim cmentarzu. Artyści wymyślili symbole, które pojawią się w mieście i będą promować wybrane postaci. Twórcom najbardziej zależy, aby projekt dotarł do młodych.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej zatytułowanego "Lokalni bohaterowie".

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mk)

Czytaj także

Emczas - muzyk, który ciągle nie ma polskiego obywatelstwa

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 20:00
Robert Emczas Mkrtchyan urodził się w Polsce, ale jest z pochodzenia Ormianinem. Żyje aktywnie i twórczo. Pomaga innym. Mówi, że Polska to jego miejsce. Nie ma polskiego obywatelstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co znaczy utrata włosów dla chorych na raka?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 18:50
Jak czują się panie pozbawione tego atrybutu kobiecości? Stwierdzono naukowo, że okazywanie solidaryzmu ma siłę terapeutyczną dla osób borykających się z chorobą. Z tego założenia wyszli organizatorzy akcji "Daję głowę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłka nożna dla niewidomych. Dymaniczna gra i mnóstwo kontuzji

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 13:42
W Niemczech jest dziesięć takich drużyn, które funkcjonują przy klubach Bundesligi i są finansowane przez tamtejszy związek piłkarski. W Polsce drużyny są trzy, korzystają ze wsparcia Stowarzyszenia "Cross" i urzędów marszałkowskich.
rozwiń zwiń